Skip to main content

Kristovskis: Ušakovs audzēs Latvijas parādu. Atbildību iesaldēs

„Vienotības” līdzpriekšsēdētājs, „Pilsoniskās savienības” priekšsēdētājs un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, komentējot Nils Ušakova pēdējo dienu izteikumus, izsaka minējumu, ka „Saskaņas centra” (SC) valdes priekšsēdētājs acīmredzot nākamajiem trim gadiem paredzējis tiešām „baisu scenāriju”: iesaldēt ne tikai Latvijas valstiskuma jautājumus, bet vienlaikus arī ievērojami palielināt valsts parādu..

Kā lasāms SC priekšvēlēšanu programmā, Ušakova pārstāvētā partija „Saskaņas centrs” uz nākamajiem trim gadiem grib pagarināt aizņēmumu no Starptautiskā Valūtas fonda, tā ievērojami palielinot valsts parādu un sadārdzinot maksājumus starptautiskajiem aizdevējiem. Tāpat SC gatavojas palielināt budžeta deficītu, kas būs ļoti negatīvs signāls par Latviju starptautiskajos finanšu tirgos.

Ģ. V. Kristovskis arī vērš uzmanību uz Saskaņas centra valdes priekšsēdētāja darbību Rīgas Domē. „Protams, par Nils Ušakovs neko nemin par to, ka divos gados Rīgas Domē ir pārtērējis vismaz 100 miljonus latu, un tas viss tikai savas popularitātes pirkšanai uz mūsu bērnu un mazbērnu rēķina. Vai arī par to runāsim tikai pēc trim gadiem, kad cipars būs pieaudzis vismaz divreiz lielāks?” jautā Kristovskis.

Kā zināms, mīnusi Rīgas budžetā turpina plesties, neraugoties uz aizbildināšanos ar rezervju veidošanu. Diemžēl Rīgas mēru tas neuztrauc. Ironiski varētu teikt, ka viņu uztrauc, vai „Vienotība” saņems pienācīgu vēlētāju atbalstu. Patiesībā Ušakovs mēģina novērst uzmanību no tā, ka, turpinot populistiski tērēt uz parāda ņemtu naudu, nākošo divu gadu laikā Rīgu gaida vai nu bankrots vai, iespējams, īpašumu ieķīlāšana.

"Vienotības" RD deputāti jau uzsvēra, ka, turpinot palielināt izdevumus, kopējais gada budžeta deficīts galvaspilsētas pašvaldībā būs 12%. Nākamajā gadā sāksies RD ilgtermiņa saistību izpilde, kurai nepieciešami 42 miljoni latu, un šo summu no uzkrājumiem nosegt vairs nebūs iespējams.

Taču, kā smejies, patiesība ir vienkārša. Ja Ušakovs un SC nemēģinātu „iesaldēt” Latvijas kā nacionālas, konkurētspējīgas valsts attīstību, tad jau sen vēsturiskās patiesības, okupācijas problemātika, latviešu valoda nebūtu aktuāla tematika un vēlētāji jau sen būtu paēdināti un nebūtu apdraudēti ar Ušakova parādu nastu.

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
„Pilsoniskās savienības” preses sekretāre
[email protected]
Tālr.: 29289491

 

Dalies ar ziņu