Skip to main content

Kristovskis piedalījās Baltijas un Beniluksa valstu ārlietu ministru sanāksmē Igaunijā

9. un 10. septembrī norisinājās Baltijas un Beniluksa valstu ārlietu ministru tikšanās Muhu salā, Igaunijā, kuras ietvaros Beļģijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas un Nīderlandes ārlietu ministri pārrunāja kopējo interešu jautājumus. Tikšanās laikā tika pārrunāti gan Eiropas līmeņa, gan dažādas starptautiska mēroga aktualitātes. Galvenā uzmanība tika veltīta ES kaimiņpolitikai, ES paplašināšanās jautājumam, ES Ārējās darbības dienesta darbībai, ES attiecībām ar Krieviju un aktualitātēm Afganistānā, Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos.

Attiecībā uz drīzumā plānoto Austrumu partnerības samitu Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis uzsvēra, ka svarīgi ir izcelt tās valstis, kuras ir sasniegušas vērienīgu progresu. Vienlaikus Austrumu partnerības rezultāti ir atkarīgi no mūsu partneru gribas un centieniem īstenot ES noteiktās reformas.

Pārrunājot Tuvo Austrumu miera procesa (TAMP) jautājumu, ārlietu ministrs atzīmēja Eiropas Savienības aizvien aktīvāko lomu miera procesa veicināšanā, un atkārtoti pauda viedokli par nepieciešamību pusēm nekavējoties atgriezties pie sarunu galda.

Ministri apsprieda situāciju Afganistānā laikā, kad uzsācies atbildības nodošanas process par drošību valstī afgāņu spēkiem. Ģirts Valdis Kristovskis uzsvēra, ka ir būtiski, lai starptautiskā sabiedrība saglabātu aktīvu dalību stabilizācijas procesā šajā valstī arī pēc 2014. gada, kad pārejas posms būs pilnībā noslēdzies. Līdz tam brīdim visām ISAF valstīm ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu nepieciešamo militārās iesaistes līmeni savā atbildībā esošajos apgabalos.

Baltijas un Beniluksa valstu ārlietu ministru tikšanās, simboliski sauktas par 3+3 sanāksmēm, ir kļuvušas par regulāru sarunu formātu starp sešām Eiropas „nelielajām valstīm” un katru gadu to organizē cits ārlietu ministrs. Šāda veida tikšanās tuvina Baltijas un Beniluksa valstis un rada iespēju dalīties pieredzē par nelielu valstu lomu starptautiskajā politikā un lēmumu pieņemšanā. Pirmā 3+3 tikšanās notika Latvijā 2007. gadā pēc Latvijas ārlietu ministra ierosinājuma.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu