Skip to main content

Kristovskis sarunā ar Izraēlas ārlietu ministru pauž atbalstu Tuvo Austrumu miera procesam

22. septembrī Ņujorkā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Izraēlas ārlietu ministru Avigdoru Libermani (Avigdor Liberman). Ministri atklātā un draudzīgā gaisotnē pārrunāja Latvijas – Izraēlas attiecības, norises arābu pasaulē, Tuvajos Austrumos un miera procesa perspektīvas. Gan Avigdors Libermans, gan Ģirts Valdis Kristovskis pauda gandarījumu par aktīvo politisko dialogu abu valstu starpā un izteica apņemšanos meklēt iespējas ekonomisko attiecību padziļināšanai.

Situācijas Tuvo Austrumu kontekstā Kristovskis pauda atbalstu visu iesaistīto pušu, tostarp, Kvarteta (ANO, ES, ASV, Krievijas) centieniem veicināt Izraēlas un Palestīnas dialoga atjaunošanu un virzību uz divu valstu risinājumu. Saistībā ar diskusiju par Palestīnas valstiskumu Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra nepieciešamību turēties pie sarunu ceļa. Vienpusēji soļi var izrādīties destabilizējoši un aizkavēt risinājuma sasniegšanu, akcentēja Kristovskis.

Atbildot uz Izraēlas kolēģa jautājumiem, Ģ. V. Kristovskis raksturoja Latvijas iekšpolitisko situāciju pēc vēlēšanām, Latvijas valdības paveikto ekonomiskās situācijas uzlabošanā, kā arī attiecību attīstību ar Krieviju.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu