Skip to main content

Valdes lēmums: jaunās valdības kodolam jābūt VIENOTĪBAI un ZRP

2011. gada 22. septembrī VIENOTĪBAS valde apsprieda līdzšinējo koalīcijas veidošanas sarunu gaitu un vienojās par tālāko rīcību. Vēlēšanu rezultāti ļauj uzskatīt, ka vēlētājs ir devis mandātu tiesiskumam, līdz ar to tā aizstāvošais bloks – VIENOTĪBA un ZRP – ir tas kodols, kam jāveido jaunā valdība.

Lai pēc iespējas plašāk partijas tiktu pārstāvētas koalīcijas veidošanas sarunās, VIENOTĪBAS valde izsaka pārliecību, ka nākošās nedēļas sākumā abpusēji jātiekas jaunajām Saeimas frakcijām, lai pārrunātu iespējamos koalīcijas modeļus un bez liekas kavēšanās sāktu strādāt ar problemātiskajiem jautājumiem, kuru padziļinātai risināšanai nepieciešamas papildus diskusijas. Tie pamatā ir jautājumi par tautas vēlētu prezidentu, nodokļu politiku un augstākās izglītības reformu.

ZRP tiek aicināta pievienoties VIENOTĪBAS galvenajiem principiem, vērtībām un mērķiem, lai veidotu veiksmīgu sadarbību 11. Saeimā un valdībā. Kopīgos principos balstītā sadarbībā jāturpina sarunas par stabilas koalīcijas veidošanu.

VIENOTĪBAS valde vienojās ari par plaša sarunu vadīšanas mandāta sniegšanu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

“Svarīgi ir, lai valdību vadītu cilvēks, kura pieredzei uzticās Eiropā un pasaulē un valdībā būtu pieredzējuši politiķi, kuri saprot savu lēmumu nozīmību,” uzsvēra Solvita Āboltiņa.

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

[email protected]

Dalies ar ziņu