Skip to main content

Kristovskis: START līguma ratifikācija ir globālās drošības un Latvijas interesēs

„Nupat, šovakar ASV senāts ratificēja jauno START līgumu. Tā ir lieliska ziņa! Gaidām atbilstošu Krievijas parlamenta rīcību. Es jau esmu izteicis stingru atbalstu līguma ratifikācijai, ko uzsvēru gan NATO samitā Lisabonā, gan divpusējās sarunās ar ASV pusi,” norāda ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

Atbilstoši Stratēģiskā bruņojuma samazināšanas līgumam (START) ASV un Krievija (katra puse) samazinās stratēģisko kodolieroču skaitu līdz 1550 kodolgalviņām (šobrīd 2200), tiks samazināts stratēģisko kodolieroču palaišanas iekārtu skaits līdz 700 (katra puse), tikts atjaunota kodolieroču inspekciju kārtība, kas šobrīd nenotiek.

Viennozīmīgi šis līgums ir globālās drošības un Latvijas drošības interesēs. Tas veicinās uzticēšanas gaisotni starp ASV un Krieviju, un Latvijai tas ir ļoti svarīgi. START līguma ratifikācija nav saistīta ar Eiropas pretraķešu sistēmas izveidi.

Jāatgādina, ka jau Lisabonas samitā ārlietu Ģ .V. Kristovskis uzsvēra: „Eiroatlantiskā sadarbība ir ļoti svarīga manas valsts drošībai. Mēs stingri atbalstām START līguma ratifikāciju ASV Kongresā un atbalstām ASV prezidenta Baraka Obamas un viņa administrācijas politiku, kas palīdz stabilizēt visa mūsu reģiona drošību.”

Dalies ar ziņu