Skip to main content

Kristovskis sveic Zemessardzi 20. dzimšanas dienā

Ārlietu ministrs un Vienotības līdzpriekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis sveic Latvijas Zemessardzi tās izveidošanas 20. gadskārtā. Atzīmējot Zemessardzes jubileju, ministrs šodien kopā ar citiem valdības locekļiem un valsts vadītājiem nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.

„Izsaku pateicību ikvienam vīram, kurš pirms 20 gadiem brīvprātīgi uzsāka valstiski izcilas nozīmes iniciatīvu! Pateicos arī visām zemessargu ģimenēm, jo bez atbalsta šis dienests, ko mēdz dēvēt arī par dzīves veidu, nav iespējams. Un īpaša pateicība tā laika Augstākās Padomes priekšsēdim Anatolijam Gorbunovam, kurš deva milzīgu morālu un politisku atbalstu grūtajā Zemessardzes izveides procesā,” uzsver Ģ. V. Kristovskis, kurš 1991. gada septembrī kļuva par pirmo Zemessardzes štāba priekšnieku.

Likums “Par Latvijas Republikas Zemessardzi” bija viens no pirmajiem atjaunotās Latvijas Republikas likumiem, ko pieņēma 23. augustā pirms 20 gadiem. Šodien Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa un regulāro spēku rezerve, kas piedalās valsts aizsardzības sistēmas uzdevumu plānošanā un izpildē saskaņā ar valsts aizsardzības plānu.

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
ārlietu ministra padomniece preses jautājumos
PS preses sekretāre
Tālrunis: 29289491

 

Dalies ar ziņu