Skip to main content

Kristovskis tiekas ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvi

30. jūnijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvi Semu Kligeru (Sam Kliger) ar kuru pārrunāja aktuālos starptautiskās politikas jautājumus, tai skaitā, Tuvo Austrumu miera procesu, Irānas kodolprogrammas jautājumu, un attīstību Latvijas divpusējās attiecības ar ASV un Izraēlu.

Sems Kligers atzīmēja Amerikas ebreju organizāciju un Latvijas draudzīgo attiecību pieredzi, tai skaitā nesenā pagātnē, kad tika sniegts atbalsts Latvijai tās iestāšanās procesā NATO un ES. Savukārt, ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis apliecināja Latvijas konsekvento atbalstu Tuvo Austrumu procesa konstruktīvai attīstībai, pamatojoties uz iesaistīto pušu savstarpējām konsultācijām, kā arī informēja viesi par Latvijas valsts centieniem novērst tās negatīvās sekas, ko Latvijas ebreju kopienai radījušas ārvalstu totalitāro režīmu varas.

Sarunas laikā Latvijas ārlietu ministrs tika uzaicināts apmeklēt Amerikas Ebreju komitejas mītni Ņujorkā kārtējās ANO Ģenerālās asamblejas laikā Ņujorkā, kas paredzēta šā gada septembrī.

Amerikas Ebreju komitejā Sems Kligers vada Krievijas ebreju kopienas lietu biroju. 1990. gadā viņš emigrēja no PSRS, ir vairāku pētījumu autors par krievu emigrantu dzīvi ASV.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu