Skip to main content

Ārlietu ministrs atklāj 6. Latvijas izcelsmes ebreju salidojumu un 8. Starptautisko konferenci „Ebreji mainīgajā pasaulē”

30. jūnijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalījās Latvijas izcelsmes ebreju 6. salidojuma un 8. Starptautiskās konferences atklāšanā Rīgas Ebreju kopienas namā.

Abi šie pasākumi šogad notiek vienkopus un ir veltīti Latvijas ebreju kopienas 450. gadadienai un holokausta sākuma atceres 70. gadadienai.

Ministrs savā uzrunā atskatījās uz Latvijas ebreju kopienas vēstures aizsākumiem 16. gs, un tās attīstību līdz mūsu dienām, atceroties arī to daudzo izcilo ebreju vārdus, kuri ir nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Tika pieminēti arī traģiskie holokausta notikumi Otrā pasaules kara laikā, kā arī Latvijas valsts loma pirms kara dodot patvērumu no nacistiskās Vācijas bēgošajiem ebrejiem.

Ministrs īpaši uzsvēra Latvijas ebreju kopienas sarežģīto likteni iepriekšējā gadsimtā, kurš negāja secen arī latviešu tautai, un izteica cerību „ka kopīgiem spēkiem mēs attīstīsim Latvijas valsti un veidosim tās sabiedrību, spēcīgu un vienotu. Tādu, kurā ir vieta visiem cilvēkiem neatkarīgi no to nācijas un no to izcelsmes.”

Atklāšanā uzrunas teica arī Latvijas ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs A. Suharenko, ASV Latvijas izcelsmes ebreju pārstāvis Dž. Švābs, Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas Izraēlā priekšsēdētājs E. Valks, Amerikas Ebreju Komitejas pārstāvis S.Kligers, ASV fonda „Joint” direktors Latvijā M.Benjosefs, ASV vēstniece Dž.Gārbere un Izraēlas vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis N. Tamirs.

Gan Latvijas izcelsmes ebreju salidojums, gan konference „Ebreji mainīgajā pasaulē” katrs pats par sevi ir izveidojies par labu un pastāvīgu tradīciju. Pirmais salidojums notika 1993. gadā Rīgā, iepriekšējais 5. salidojums notika Izraēlā 2007. gadā. Savukārt, starptautiskā konference „Ebreji mainīgajā pasaulē” tradicionāli notiek Latvijā jau kopš 1995.gada.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu