Kristovskis tiekas ar latviešiem Kanādā un ASV
Partijas „Pilsoniskā savienība” un partiju apvienības „Vienotība” priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis marta beigās ir devies uz Kanādu un ASV, kur vietējā latviešu sabiedrība vēlas gūt ieskatu par Latvijā notiekošajiem politiski ekonomiskajiem procesiem, par „Pilsoniskās savienības” un trīs partiju (JL, PS, SCP) apvienības „Vienotība” izredzēm10.Saeimas vēlēšanās šā gada rudenī.
Kanādas pilsētās Hamiltonā un Toronto Kristovskis ar latviešu sabiedrību tikās 27. un 28. martā, kur runāja par tēmu Latvijas izaicinājumi ceļā uz 10. Saeimu! Tālāk PS priekšsēdētāju gaida diskusijas Kalamazū, Čikāgā un Klīvlendā.
Kristovskim līdz šim ir nācies piedzīvot lielu Kanādas latviešu interesi, jo pēc prezentācijām plaši apmeklētajos pasākumos uz visdažādākajiem jautājumiem nācies atbildēt vairāk kā stundu.
Uz jautājumu – „kas ir pirmie trīs uzdevumi, ja tiks gūta uzvara 10.saeimas vēlēšanās un būs iespēja noteikt valsts attīstības procesu” – PS priekšsēdētājs Ģ. V. Kristovska atbilde ir, ka prioritātes ir izglītības sistēma, kas gatavo speciālistus konkurētspējīgu Latvijas produktu radīšanai un pārdošanai; efektīva valsts pārvalde, kas mērķtiecīgi piedalās uzņēmējdarbības, ražošanas strukturētā atbalstā, kā arī solidāra, taisnīga un stimulējoša nodokļu sistēma, ieņēmumu iekasēšana.
Par atziņām, kas gūtas pēc pirmajām tikšanās reizēm Kanādā, un sarunu tēmām Kristovskis pastāstīja: „Galvenie tautiešus interesējošie jautājumi ir saistīti ar viņu ierobežotajām iespējām aktīvi piedalīties gaidāmajās vēlēšanās vēlēšanu iecirkņu ierobežotā skaita un vēlēšanu reģistra trūkuma dēļ. Arī grūtības iegūt pilsoņu pases ir nozīmīga problēma, kas izslēdz latviešus Rietumos no iespējas aktīvi piedalīties Latvijas politiskajā dzīvē. Tautieši ārzemēs ir kritiski pret Latvijas valsts nostāju, nepieļaujot dubultpilsonību latviešiem, kuri, strādājot un dzīvojot ārzemēs, vēlas saglabāt juridiski noturīgu saiti ar Latviju, kā garantiju latvietības uzturēšanai un kopšanai. Daudz jautājumu ir saistīti arī ar Latvijas ekonomiskās lejupslīdes cēloņiem un ekonomiskās attīstības iespējām. Es skaidroju ne tikai Latvijas ekonomiskās lejupslīdes cēloņus, bet arī iepazīstinu ar „Pilsoniskās savienības” redzējumu valsts ekonomikas stabilizācijas, nodokļu politikas vai konkurētspējīgas, inovatīvas tautsaimniecības stimulēšanas pasākumu kontekstā. Daudzi jautājumi ir saistīti ar PS un „Vienotības” programmatisko piedāvājumu tieši nodokļus politikas jomā esošās Dombrovska valdības, kā arī nākamās „Vienotības” valdības politikas sakarā. Nākas runāt par programatiskajiem, vai pat taktiskajiem aspektiem esošās un arī pēcvēlēšanu, jeb „Vienotības” valdības mērķu kontekstā. Liela ir interese tieši par „Pilsoniskās savienības”, JL un SCP, kā arī citu politisko spēku kopējo izpratni par nepieciešamību deleģēt savus labākos, profesionāli pieredzējušākos pārstāvjus vienotā vēlēšanu sarakstā, kas būtu skaidra izvēle vēlētājam. Tā tiek augsti vērtēta. Kanādas tautieši ar nosodījumu ir vērtējuši Tautas partijas nodevīgo rīcību, atstājot valdību grūtā brīdī, taču nav iepriecināti par Dombrovska nespēju izvairīties no oligarha Šlesera kabatas partijas LPP/LC piesaistīšanas esošās valdības koalīcijai pēdējā pusgada darba cēlienam pirms 10.saeimas vēlēšanām.”