Skip to main content

JL: Elektronisko mediju likuma bremzēšana ir pretvalstiska rīcība

Tautas partijas ierosinājums izņemt no šīsdienas Saeimas sēdes darba kārtības Elektronisko mediju likumu, ir pretvalstisks un bezatbildīgs lēmums, norāda partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāti.

Šobrīd spēkā esošais Radio un televīzijas likums neatbilst Eiropas Savienības direktīvām, un Eiropas Komisija par to jau uzsākusi pārkāpumu procedūru pret Latviju. Elektronisko mediju likums Saeimai trijos lasījumos jāpieņem līdz 2010.gada jūnijam, pretējā gadījumā pret valsti var tikt piemērotas soda sankcijas – 320 tūkstoši eiro par pārkāpumu, plus 230 eiro par katru nākamo dienu – t.i., 7000 eiro katru mēnesi, norāda JL.

„Iesniegums izņemt no darba kārtības valstiski tik svarīgu likumprojektu simbolizē iesniedzēju attieksmi pret valsts budžetu. Ikvienam, kurš balsojis par šī likumprojekta izņemšanu no dienas kārtības, nevajadzētu šīs Saeimas laikā vairs ne reizi runāt par pensionāru, mediķu, skolotāju vai policistu interešu aizstāvību. Balsojums „par” ir apzināti vērsts uz to, lai palielinātu valsts budžeta deficītu. Turklāt, tas noteikti nenāks par labu Latvijas tēlam pasaulē,” norāda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ingrīda Circene (JL).

Šis likumprojekts skar ļoti nopietnas biznesa intereses miljonu vērtībā. Jau konkursa noteikumus pārejai uz digitālo apraidi Valsts kontrole atzina par apšaubāmiem, nosūtot ziņojumu Ģenerālprokuratūrai. Šobrīd digitālās aprites tarifi Latvijā ir trīs reizes lielāki nekā Lietuvā un Igaunijā un sešas reizes lielāki nekā pašizmaksa programmu reālai apraidei. Likumprojekta otrajam lasījumam sagatavotie priekšlikumi neļauj bez jauna konkursa pagarināt esošos noteikumus, kā arī paredz iedzīvotājiem iespēju izvēlēties, kādā apraides formātā skatīties sabiedrisko televīziju – digitālajā, kabeļtelevīzijas vai satelīta. Varbūt tas arī ir iemesls, kādēļ bremzēt likumprojekta virzību, norāda JL.

Dalies ar ziņu