Skip to main content

Kristovskis tiekas ar topošo Ungārijas vēstnieku Latvijā

29. decembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar topošo Ungārijas vēstnieku Latvijā Gāboru Dobokai (Gábor Dobokay). Puses pauda apņemšanos stiprināt abu valstu attiecības, it īpaši saistībā ar Ungārijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2011. gada pirmajā pusgadā. Īpašu uzmanību plānots pievērst kontaktiem parlamentu starpā, kā arī sadarbības stiprināšanai ekonomikā.

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis apsveica Ungāriju ar ES prezidentūras vadības pārņemšanu nākamā gada 1. janvārī un pauda cerību, ka tā veicinās pieredzes apmaiņu abu valstu starpā. Ungārijas vēstnieks G. Dobokai atzina, ka Ungārija ir gatava šim izaicinājumam un darīs visu, lai prezidentūra noritētu sekmīgi un profesionāli. Puses atzina, ka svarīgi būtu attīstīt ekonomisko sadarbību Latvijas un Ungārijas starpā, veicinot investīciju plūsmu, jaunu tirgu apguvi, kā arī stiprinot uzņēmēju kapacitāti. Tāpat tika pausta apņemšanās veicināt abu valstu parlamentāro dialogu, ņemot vērā, ka šogad gan Latvijas, gan Ungārijas parlamentā izveidotas deputātu sadarbības grupas.

Sakarā ar gaidāmo valsts prezidentūru ES Ungārijas vēstniecība plānojusi arī vairākus kultūras pasākumus, tai skaitā ceļojošu foto izstādi, ar kuru iecerēts iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus reģionos. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis apsveica šo iniciatīvu, atzīstot, ka ir būtiski, lai informācija par Eiropas Savienību būtu pieejama iedzīvotājiem visā Latvijā.

G. Dobokai pēc izglītības ir ekonomists. Pirms darbības uzsākšanas Latvijā viņš pildījis Nacionālā drošības specdienesta ģenerāldirektora pienākumus, bijis Ungārijas vēstnieks Jordānijā, kā arī ieņēmis vadošus amatus Ungārijas valsts pārvaldē. Latvijā G. Dobokai ieradies 27. decembrī un tuvākajā laikā plānojis tikties ar vairākām Latvijas augstākajām amatpersonām. Plānots, ka akreditācijas vēstules Latvijas Valsts prezidentam jaunais Ungārijas vēstnieks iesniegs nākamā gada janvārī. 

Dalies ar ziņu