Skip to main content

Kristovskis: „Tikai kopējā sadarbībā ir Eiropas spēks”

26. augustā pie ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska atvadu vizītē bija ieradies Beļģijas vēstnieks Latvijā Leopolds Merks (Leopold Merckx).

Tikšanās laikā ārlietu ministrs un Beļģijas vēstnieks pauda gandarījumu par abu valstu draudzīgajām attiecībām un pārliecību par Latvijas un Beļģijas sadarbības tālāku paplašināšanos nākotnē. Īpaši atzinīgi ministrs un vēstnieks novērtēja šogad parakstītās sadarbības programmas ar Briseles franču kopienu – Valonijas reģionu un Flandrijas reģionu. Minētās programmas, kas aptver tādas jomas kā ārējā tirdzniecība, zemkopība, satiksme, kultūra, zinātne, vide, ir labs pamats tālākai sadarbībai.

Latvijas ārlietu ministrs norādīja, ka Beļģija kā Eiropas kopējo vērtību aizstāve ir labs paraugs visām Eiropas Savienības valstīm. „Eiropas Savienības funkcionēšana ir balstīta uz kopējām vērtībām un savstarpēju sadarbību. Tikai kopējiem spēkiem varam sasniegt vislabākos rezultātus arī katrs individuāli”, akcentēja Ģ. V. Kristovskis.

Pārrunājot aktualitātes Eiropā, beļģu diplomāts atzīmēja, ka Eiropā vērojamie ekonomiskie un citi izaicinājumi satur izaugsmes un attīstības potenciālu. „Krīzes un grūtības vienmēr ir bijušas katalizators Eiropas attīstībai, tā no krīzēm vienmēr ir izgājusi stiprāka un vienotāka”, pauda vēstnieks.

Sarunas noslēgumā Latvijas ārlietu ministrs izteica sirsnīgu pateicību vēstniekam par viņa personisko ieguldījumu sapratnes un sadarbības veicināšanā starp Latvijas Republiku un Beļģijas Karalisti.

Leopolds Merks ir Beļģijas vēstnieks Latvijā kopš 2008. gada 14. oktobra. Viņš ir karjeras diplomāts un Beļģijas ārlietu dienestā strādā kopš 1980. gada. L. Merks savulaik bijis atašejs Vašingtonā, Madridē, Kairā, Karakasā, strādājis Kualalumpurā un Rabatā, bet laikā no 1996. – 2000. gadam bijis ģenerālkonsuls Losandželosā un 2000. – 2004. gadā – ģenerālkonsuls Ženēvā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu