Skip to main content

Kristovskis: vienmēr esmu balstījies un turpināšu balstīties uz Eiropas vērtībām

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) un partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētājs, LR ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis šodien savā uzrunā Saeimai uzsvēra, ka viņš savā darbībā vienmēr ir balstījies un turpinās balstīties uz Eiropas kopīgajām vērtībām, kas nostiprinātas arī Latvijas Satversmē. Šīs vērtību vidū ir cieņa pret ikvienu cilvēku, tolerance un jebkādas diskriminācijas nepieļaušana. Viņš arī atkārtoti noraidīja viņam izteiktos apvainojumus par to, ka Kristovskis it kā aizstāvējis rasistiskus izteikumus.

Kristovskis norādīja, ka viņa darbības galvenās vadlīnijas ir VIENOTĪBAS programma, kuras ārlietu sadaļas izstrādē viņš pats piedalījies. Par šo programmu balsojuši Latvijas vēlētāji, kuru uzticībai pateicoties VIENOTĪBAS premjers varēja veidot šo valdību.

„Mans, kā ārlietu ministra mērķis ir nodrošināt līdzšinējās ārpolitikas principu pēctecību, kuras pamatā ir Eiropas demokrātiskās vērtības, Latvijas nacionālās un Eiropas Savienības ārpolitiskās, drošības un ekonomiskās intereses! Vēlos uzsvērt, ka vienotas ES ārpolitikas un divpusējo attiecību ietvaros Latvija nostiprinās līdztiesīgas un abpusēji izdevīgas attiecības arī ar Krieviju kā ar vienu no ES stratēģiskajiem partneriem,” teica Ģ.V.Kristovskis.

„Mūsu mērķis ir veidot labvēlīgu starptautisko vidi investīciju piesaistei un Latvijas ekonomikas reputācijas atjaunošanai,” norādīja ārlietu ministrs.

Kristovskis arī atkārtoti noraidīja portālā „Pietiek.com” 3.novembra publikācijā izteikto apvainojumu, ka viņš piekritis civilizētai sabiedrībai un no ārstu profesionālās ētikas viedokļa absolūti nepieņemamiem izteikumiem.

Runas noslēgumā Ģ.V.Kristovskis aicināja Saeimas deputātus apzināties, ka ar savu balsojumu par vai pret uzticību ārlietu ministram Kristovskim viņi lemj arī „par” vai „pret” Valda Dombrovska valdības nākotni, „par” vai „pret” stabilitāti un izaugsmi Latvijā.

„Latvijai šobrīd ir vajadzīga stabila un rīcībspējīga valdība, lai valsts pēc iespējas ātrāk atjaunotu ekonomisko izaugsmi!” teica Kristovskis.

Kā zināms, opozīcijas esošās Saeimā pagājušā nedēļā iesniedza Kristovska demisijas pieprasījumu, norādot, ka Kristovskis it kā paužot “demokrātiskā sabiedrībā nepieņemamus” rasistiskus uzskatus, kas esot konstatēti gadu vecā sarakstē ar trimdas latvieti un ārstu Aivaru Sluci.

Informāciju sagatavoja:
„Pilsoniskā savienība” preses sekretāre
[email protected]
Tālr.: 29289491

Dalies ar ziņu