Skip to main content

Ārlietu ministrs vienojas ar WFP par tālāku sadarbību ķīlnieku atbrīvošanai

8. novembrī notika Latvijas ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska telefonsaruna ar ANO Pasaules Pārtikas programmas (UN World Food Programm – WFP) izpilddirektori Žozeti Šerānu (Josette Sheeran). Sarunā ministrs izteica pateicību ANO aģentūrai, kuras uzdevumā strādāja Sudānā nolaupītie Latvijas pilsoņi, par visām tās līdz šim veiktajām aktivitātēm, kas veiktas, lai ķīlnieki tiktu pēc iespējas ātri atbrīvoti.

Ģ. V. Kristovskis uzsvēra Latvijas valdības bažas par izveidojušos situāciju un apsolīja sniegt visu nepieciešamo atbalstu WFP centieniem atrisināt krīzi. Ministrs informēja ANO aģentūras izpilddirektori arī par to, ka rītdien Latvijas Ministru kabinets lems, vai Latvija deleģēs WFP uzņemties vadošo lomu tālākai rīcībai, lai krīze tiktu atrisināta un ķīlnieki atbrīvoti.

WFP izpilddirektore Ž. Šerāna apliecināja savu solidaritāti ar Latviju un nolaupītajiem pilotiem. Ž. Šerāna uzsvēra savas vadītās aģentūras un savu gatavību darīt visu iespējamo krīzes ātram un veiksmīgam atrisinājumam. Izpilddirektore aicināja Latvijas kompetentās iestādes un amatpersonas cieši sadarboties ar WFP drošības dienesta vadītāju Maiku Lorencenu (Mick Lorentzen), kurš jau rīt pēc Latvijas puses lūguma ieradīsies Rīgā, lai koordinētu tālākos soļus.

Abas amatpersonas vienojās par tālāku ciešu un koordinētu sadarbību.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas

Preses un informācijas nodaļa

Dalies ar ziņu