Skip to main content

Kristovskis vizītē Norvēģijā uzsver abu valstu padziļinātas sadarbības nozīmi

7. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis Oslo tikās ar Norvēģijas kolēģi Jūnasu Gāru Stēri (Jonas Gahr Støre). Latvijas ārlietu ministrs ar gandarījumu novērtēja abu valstu plašo un daudzveidīgo sadarbību visos līmeņos, īpaši uzsverot starptautisko drošības spēku misiju Afganistānā un projektus, kuri Latvijā īstenoti Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros.

Ministrs uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir mērķtiecīga sadarbība ar pārējām Baltijas un Ziemeļvalstīm un ciešāka reģionālā ekonomiskā integrācija. Labs pamats attiecību aktivizēšanai būs Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas divdesmitgades pasākumi, kas šogad notiks vairākās Baltijas un Ziemeļvalstu pilsētās. Šī gada jūnijā arī Oslo notiks svinīga ceremonija par godu Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas divdesmitgadei.

Ārlietu ministrs norādīja, ka Latvijas attīstībai būtiski ir projekti, kas mūsu valstī tiek realizēti Norvēģijas finanšu instrumenta un EEZ finanšu instrumenta ietvaros. Ministrs pauda Latvijas apņēmību tikpat veiksmīgi turpināt sadarbību arī nākamajā finanšu periodā, par kuru saprašanās memorandu plānots parakstīt 28. aprīlī Rīgā.

Abi ministri augstu novērtēja Latvijas un Norvēģijas ilggadējo militāro sadarbību, kopīgo dalību NATO vadītajā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) operācijā Afganistānā.

Ministri apmainījās viedokļiem par situācijas attīstību Krievijā, Baltkrievijā, kā arī pārrunāja citas ārpolitikas aktualitātes.

Tiekoties ar Norvēģijas valsts sabiedrības „Inovāciju Norvēģija” ekspertiem, ministrs uzklausīja Norvēģijas pieredzi inovatīvas uzņēmējdarbības veicināšanas un ārējās ekonomiskās politikas koordinācijas jautājumos.

Ģirts Valdis Kristovskis plānojis tikties arī ar Latvijas un Norvēģijas uzņēmējiem apaļā galda diskusijas ietvaros. Ministrs aicinās klātesošos banku, apdrošināšanas, IT, nekustamā īpašuma un citu nozaru uzņēmējus aktivizēt un padziļināt ekonomisko sadarbību.

Vizītes noslēgumā Ģ. V. Kristovskis paredzējis viesoties Latvijas vēstniecībā, kur tiksies ar Norvēģijas latviešu organizāciju vadītājiem un sabiedrības pārstāvjiem.

 

 

Dalies ar ziņu