Skip to main content

Kristovskis: vizīte Rumānijā dos impulsu turpmākās sadarbības attīstībai

„Mūsu mērķis ir attīstīt daudzveidīgas ekonomiskās attiecības ar Rumāniju, veicināt savstarpējus biznesa kontaktus,” 10. februārī, Bukarestē tiekoties ar Rumānijas ārlietu ministru Teodoru Bakonski (Teodor Baconschi), uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

Ministru sarunas gaitā tika pārrunāti tādi jautājumi kā ekonomikas attīstība, izglītība, transports, robežapsardze. Ministri apmainījās viedokļiem arī par aktuālajiem starptautiskajiem jautājumiem, NATO un ES dienaskārtības jautājumiem, īpaši par ES un Krievijas dialogu. Pārrunājot ES Austrumu partnerības politiku, tika uzsvērts atbalsts Moldovas demokratizācijas procesam.

Sarunā Ģ. V. Kristovskis informēja par Latvijas prioritātēm ES budžetam pēc 2013. gada: par kohēzijas politiku, kur nepieciešams saglabāt tās sākotnējo mērķi – stiprināt ekonomisko un sociālo kohēziju, samazinot attīstības līmeņa atšķirības starp ES reģioniem – un par kopējo lauksaimniecības politiku, kur Latvija turpinās atbalstīt tiešmaksājumu sistēmas reformu, padarot tiešmaksājumus taisnīgākus visiem ES lauksaimniekiem. Rumānijas ārlietu ministrs pauda sapratni un atbalstu šai nostājai.

Jautājumā, kas saistīts ar Rumānijas pievienošanos Šengenas zonai, Ģ. V. Kristovskis izteica Latvijas atbalstu šiem centieniem, kad visi kritēriji no Rumānijas puses tiks izpildīti.

Rumānijas pusi interesēja arī Latvijas pieredze ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam īstenošanā.

Latvijas ārlietu ministra vizītes mērķis Rumānijā bija aktivizēt abu valstu politisko dialogu, veicināt ekonomiskās attiecības, kā arī sagatavot Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera valsts vizīti Rumānijā.
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu