Skip to main content

Kultūras ministre Pasaules arhitektu dienā uzsver profesijas sociālo nozīmīgumu

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte sveic arhitektus Pasaules arhitektūras dienā, uzsverot šīs profesijas atbildīgumu un sociālo nozīmi kultūras mantojumā balstītas un talantīgas dzīves telpas veidošanā. Pasaules arhitektūras diena noris katra gada oktobra pirmajā pirmdienā, Starptautiskā Arhitektu savienība noteikusi, ka šogad tās vadmotīvs ir „Arhitektūra un cilvēktiesības".

„Dienas vadmotīvs vēlreiz atgādina par arhitektūras un arhitekta profesijas sociālo nozīmīgumu, šīs mākslas lietojamību un neatņemamu klātbūtni visās dzīves norisēs. Mēs šodien īpaši akcentējam, ka vēlamies dzīvot sakārtotā valstī. Tas ietver arī jēgpilnu, kultūras mantojumā balstītu un talantīgi jaunradītu dzīves telpu. Tās ir mūsu cilvēktiesības un arhitekta profesijas lielā atbildība,” norāda kultūras ministre. Uzrunājot Latvijas arhitektus šajā profesijas svētku dienā, viņa aicina tos būt izcili radošiem un strādāt ilgtspējīgu ideju vadītiem. „Jūsu darbs tieši un personīgi ietekmē katru Latvijas iedzīvotāju viņa ikdienas gaitās,” uzsver S. Ēlerte.

Pasaules arhitektūras diena tiek atzīmēta, lai popularizētu labu arhitektūru, informētu plašāku sabiedrību par arhitektu un arhitektu biroju darbu, veicinātu dialogu starp pašreizējiem un nākamajiem organizāciju biedriem, kā arī to uzņēmumu pārstāvjiem, kas darbojas arhitektūras jomā. Galvenais Pasaules arhitektūras dienas mērķis ir atgādināt pasaulei par tās kopējo atbildību par cilvēku dabiskās vides saglabāšanu nākotnē. Arhitektūras dienas ietvaros Rīgas arhitekti un biroju vadītāji atvērs savu biroju durvis un iepazīstinās sabiedrību ar profesijas un uzņēmumu aktualitātēm.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres preses sekretārs
Tālr.: +371 26473310
Andris.Saulitiskm.gov.lv

 

Dalies ar ziņu