Skip to main content

Kultūras ministrs 1.septembrī sveic mūzikas un mākslas skolu audzēkņus un pedagogus

„Mūzikas un mākslas skolām Latvijā ir senas tradīcijas, uzkrāta bagāta pieredze un pašlaik būtiskākais ir saglabāt kultūrizglītības prestižu un kvalitāti. Kultūras nozarē profesionālās ievirzes izglītība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, jo uzskatu, ka mūzikas un mākslas skolām ir potenciāls gan izskolot jaunos talantus, gan arī dot iespēju bērnu un jauniešu vispārējai radošai attīstībai. Radošas personības nākotnē spēs radīt Latvijā produktus ar augstu pievienoto vērtību, līdz ar to vispusīga un moderna kultūrizglītība ir solis uz ekonomikas augšupeju ilgtermiņā. Novēlu audzēkņiem, pedagogiem, mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu un augstskolu vadītājiem radošu mācību procesu un sekmīgu jauno mācību gadu,” sagaidot 1.septembri norāda kultūras ministrs Ints Dālderis.

Lai klātienē sveiktu mūzikas un mākslas skolu audzēkņus un pedagogus jaunā mācību gada sākumā, kultūras ministrs Ints Dālderis rīt, 1. septembrī apmeklēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Kalnciema ielas skolu kompleksu – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu un Rīgas Doma kora skolu, kā arī piedalīsies svinīgajā jaunā mācību gada atklāšanā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā ministrs viesosies pl.10:00, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā svinīgā mācību gada atklāšana sāksies pl. 12:00, Rīgas Doma kora skolā – pl. 13:00, bet Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā pl. 17:00.

Savukārt pl.18:00 kultūras ministrs Ints Dālderis apmeklēs „Galerijas L” atklāšanu. Jauno mākslas galeriju pēc savas iniciatīvas izveidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

Ints Dālderis arī pats septembrī uzsāks maģistrantūras studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā – ministrs apgūs profesionālās maģistra studiju programmas „Mūzika” apakšprogrammu „Instrumentālā mūzika” ar specializāciju „Pūšaminstrumentu spēle”.

Elīna Bīviņa
kultūras ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 26304460, 67330306
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu