Skip to main content

Labāk vēlu nekā nekad

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti apsveic domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu ar lēmumu atzīt savu kļūdu un pārtraukt Lucavsalas zemju pārdošanu. Deputāti uzskata, ka drosmīga savu kļūdu atzīšana nedrīkstētu palikt pusceļā, tādēļ domes priekšsēdētājam būtu jāatzīst arī citas kļūdas, piemēram, kriminālprocesā aizdomās turētas personas apstiprināšanu par RD Satiksmes departamenta vadītāju, braukšanas tarifu paaugstināšanu sabiedriskajā transportā bez precīza finansiāla pamatojuma, nespēju novērst sliktu pārvaldību un 16 miljonus nelietderīgu izlietojumu Rīgas satiksmē.

Neskatoties uz Vienotības deputātu, nevalstisko organizāciju un sabiedrības pārstāvju protestu, lēmums par 103 ha Lucavsalas zemju pārdošanu tika pieņemts 2014. gada 8. jūlija Rīgas domes sēdē. Tika noteikta pārdošanas cena, 26 580 000 eiro, kuru apstrīdēja neatkarīgi eksperti. Domes vadība lielāko pašvaldībai piederošo zemju pārdošanu pamatoja ar nepieciešamību Lucavsalas attīstībai piesaistīt investīcijas, tomēr Vienotības deputāti uzskatīja, ka pārdošana ir budžeta caurumu lāpīšana.

RD Vienotības frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte: „Kļūdu atzīšana ir pirmais solis uz labošanos. Jācer, ka domes priekšsēdētājs ir patiesi izpratis savu rīdziniekiem bīstamo rīcību, izsaimniekojot budžetu un pārdodot rīdzinieku īpašumus”.

Lucavsalas zemju pārdošanas laikā piketus pie Rīgas domes organizēja Ģimenes dārziņu apvienība "Jumpravsala", Vides Aizsardzības Klubs un jauniešu kustība "Lucavsalas ekokopiena". Toreiz domes vadība neuzklausīja pilsoniskās sabiedrības viedokli.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD Vienotības deputātu frakcija
[email protected]

Dalies ar ziņu