Skip to main content

Labklājības ministre NVA struktūrvienību un arodbiedrību pārstāvjus informē par pieņemtajiem lēmumiem

Labklājības ministre Ilze Viņķele piektdien, 13. janvārī, tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) struktūrvienību un arodbiedrību pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar savu lēmumu par NVA direktores Baibas Paševicas atstādināšanu no amata.

„Ņemot vērā to, ka šobrīd Labklājības ministrijai (LM) nav izdevies iegūt skaidrību par vairākiem ar finanšu plānošanu un personāla politiku saistītiem jautājumiem, NVA šobrīd ir uzlikti zināmi ierobežojumi attiecībā uz rīcību ar finanšu līdzekļiem. Lai neradītu risku vēl lielākam budžeta deficītam, bet gan to mazinātu, turpmāk atsevišķas NVA aktivitātes un būtiskākie finanšu izdevumi ir jāsaskaņo ar LM,” norāda I. Viņķele.

Tāpat ministre uzsvēra, ka ir atcelts NVA izdotais rīkojums par algu izlīdzināšanu, saskaņā ar kuru būtiskam NVA ierēdņu un darbinieku skaitam bija paredzēts, sākot ar 2012. gada 1. februāri, samazināt mēnešalgas, un aicināja NVA vadību maksimāli ātri par to informēt ikvienu NVA strādājošo.

Tā kā LM ir uzņēmusies atbildību par iepriekšminēto procesu, labklājības ministre ir uzdevusi pienākumu vairākiem LM speciālistiem maksimāli ātri noskaidrot visus faktiskos apstākļus, iztrūkuma rašanās iemeslus un piedāvāt iespējamos situācijas risinājumus.

Vienlaikus I. Viņķele norādīja, ka neviens no NVA līdz šim īstenotajiem pakalpojumiem un projektiem netiek pārtraukts.

Atgādinām, ka ar labklājības ministres rīkojumu no trešdienas, 11. janvāra, no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādināta NVA direktore Baiba Paševica. NVA direktores pienākumus no trešdienas, 11. janvāra, uzdots veikt NVA direktores vietniecei Vivitai Pūliņai.

Disciplinārlieta pret NVA direktori ierosināta par Likuma par budžetu un finanšu vadību 24. panta pirmās un trešās daļas neievērošanu. Proti, 2012. gadā NVA atalgojuma fonds ir saplānots, pārsniedzot likuma Par valsts budžetu 2012. gadam valsts budžeta apakšprogrammā Nodarbinātības valsts aģentūras darbības nodrošināšana noteiktos valsts budžeta saistību (izdevumu) maksimāli pieļaujamos apjomus atlīdzības, t.sk., atalgojuma sadaļā. Pēc finanšu aprēķiniem NVA plānotais atalgojuma fonds 2012. gadā sastāda 2 399 575 Ls un darba devēja obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas, kuras var attiecināt uz atalgojumu 554 509 Ls, veidojot deficītu atalgojumam 171 739 Ls un attiecīgi arī papildus deficītu darba devēja obligātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām 17 032 Ls pret likumā „Par valsts budžetu 2012. gadam” apstiprināto finansējumu. Tādējādi kopējais NVA atlīdzības fonda iztrūkums, kuram šobrīd nav sagatavots secīgas pasākumu kopums deficīta samazināšanai sastāda 188 771 Ls. Šajā situācijā institūcija ir uzņēmusies lielākas saistības nekā tai ir pieejams valsts budžeta finansējums, un ir nepieciešams izskatīt iespēju veikt kompleksu finanšu plānošanas pārbaudi.

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Puķe
Labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 29145958
[email protected]

Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu