Skip to main content

Labklājības ministre sveiks VSAC „Rīga” filiāli „Rīga” 90 gadu jubilejā

Labklājības ministre Ilze Viņķele ceturtdien, 6. decembrī, sveiks valsts sociālās aprūpes centra „Rīga” filiāli „Rīga” 90 gadu jubilejā.

„Katram bērnam – vai viņš dzimis laimīgā ģimenē, vai bijis slims, vai pamests, ir tiesības būt aprūpētam un mīlētam. Tādēļ ir svarīgi, ka katram bērnam ir vieta, kur justies droši un dzīvot līdz nākamajam savas dzīves posmam. Par tiem bērniem, kuriem šo drošību nenodrošina ģimene, rūpējas sociālo aprūpes centru darbinieki, kuri gādā par bērnu fizisko un emocionālo labsajūtu. Šiem cilvēkiem darbs nav tikai maizes darbs, viņi ar savu atbalstu un mīlestību sniedz mazajiem bērniem drošības sajūtu un ir kā pirmais atbalsts, lai liela daļa no bērniem vēlāk izaugtu par pilntiesīgiem sabiedrības locekļiem,” norāda labklājības ministre Ilze Viņķele.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies valsts amatpersonas, ārvalstu vēstnieki, kā arī bijušie un ilggadīgi strādājošie darbinieki, lai kopīgi atcerētos aizritējušos darba gadus un suminātu darbinieku ieguldījumu pakalpojuma nodrošināšanā.

Iestādes pastāvēšanas laikā vairākkārtīgi ir mainīts iestādes nosaukums, struktūra un pakalpojuma prioritātes, tomēr galvenais mērķis sniegt atbalstu bērniem un nelaimē nonākušām ģimenēm ir palicis nemainīgs.

Aprūpes iestādē strādā ilggadīgi darbinieki, kuri savu darba degsmi, labestību un dzīves pieredzi dāsni dāvā iestādes iemītniekiem. Par ilggadīgu un godprātīgu darba ieguldījumu ar Triju zvaigžņu ordeņa goda zīmi ir apbalvoti (šobrīd jau bijušie darbinieki) vecākā medicīnas māsa Marija Hristoforova, vecākā māsa Dzidra Ezerniece, sociālais darbinieks Inta Pinne, audzinātāja Aija Loce.

VSAC „Rīga” filiāle “Rīga” kopš savas pastāvēšanas ir vēsturiski vecākais bērnu aprūpes centrs Latvijā. Pēc I Pasaules kara Tautas Labklājības ministrijas Sociālās aprūpes departamenta direktora A.Sīļa iniciatīvas dibināta Valsts zīdaiņu patversme. Aprūpes centra izveide ir cieši saistīta ar Latvijas Valsts vēsturi un tautas vajadzībām.

1922. gada 3. decembrī namā Kapseļu ielā 31 Valsts zīdaiņu patversmi atklāja Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste. Valsts zīdaiņu patversmē bija 100 vietas bērniem un 20 vietas mātēm.

Trīsdesmito gadu beigās nams Kapseļu ielā 31 kļūst par šauru, tādēļ 1940. gadā nopērk Kapseļu ielas 18 ēku. 1944. gadā oktobrī vācu okupācijas laikā deportē uz Vāciju 156 bērnus un audzinātājas. 1944. gada 17. decembrī bērnu namā uzņemti jauni bērni un līdz šai dienai nams strādā ar pilnu slodzi. Bērnu nama pastāvēšanas laikā tajā aprūpēti vairāk kā 12 tūkstoši bērnu.

Šobrīd VSAC "Rīga" filiāle "Rīga" ir 90 bērnu vietas. Aprūpes centrā aprūpes darbu nodrošina 63 aprūpes speciālisti un 27 veselības aprūpes un pedagoģiskā darba speciālisti.

Svinīgais pasākums notiks plkst. 16.00 VSAC "Rīga filiālē "Rīga" Kapseļu ielā 31/18.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
67021581, 29538825
[email protected]

Dalies ar ziņu