Skip to main content
Laimdota Straujuma tiesas prāvā uzvar „Saskaņu”

Laimdota Straujuma tiesas prāvā uzvar „Saskaņu”

Tiesa pieņēmusi galīgo spriedumu, ar kuru ir pilnībā noraidīta partijas „Saskaņa” prasība pret bijušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu saistībā ar viņas izteikumiem 12.Saeimas vēlēšanu dienā.

Laimdota Straujuma 2014.gada 4.oktobrī pēc nobalsošanas žurnālistiem komentēja: „VIENOTĪBA uzvarēs. Es ticu, ka „Saskaņas centrs” tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par „Saskaņas centru” un Latvijas neatkarību.” Bijusī premjere šādi formulēja savu viedokli par partijas „Saskaņa” veiktajām darbībām, kas rada bažas esošajā ģeopolitiskajā situācijā.

Augstākās tiesas Civillietu departaments 2018. gada 19. janvārī nolēmis neizskatīt "Saskaņas" kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru partijas prasība pret bijušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu bija noraidīta. Augstākās tiesas tiesnešu kolēģija atzina, ka nav acīmredzama pamata uzskatīt, ka Rīgas apgabaltiesa būtu spriedusi nepareizi.

Līdz ar to ir stājies spēkā Laimdotai Straujumai labvēlīgs spriedums, kas vairs nav pārsūdzams.

Rīgas apgabaltiesa nepiekrita Nila Ušakova vadītās partijas „Saskaņa” prasībai atzīt Saeimas vēlēšanu dienā izteikto Laimdotas Straujumas viedokli par partijas godu un cieņu aizskarošu. Tiesa spriedumā norādīja, ka nav pamata visus amatpersonu izteikumus identificēt kā ziņas, tādējādi liedzot politiķim izteikt personīgo viedokli par aktuālajiem jautājumiem.

Tiesas ieskatā, šādi tiktu aizskartas Latvijas politiķu kā demokrātiskas valsts pilsoņu tiesības uz sava viedokļa paušanu, kas tiek aizsargātas ar Satversmes paredzētajām tiesībām uz vārda un uzskatu brīvību. Ziņās ir informācija par faktiem, bet viedoklis pauž attieksmi pret kādu faktu vai notikumu.

Dalies ar ziņu