Skip to main content

Laimdota Straujuma uzvar tiesas prāvā pret „Saskaņu”

Tiesa jau otrajā instancē – Rīgas apgabaltiesā – ir noraidījusi partijas „Saskaņa” prasību pret bijušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu saistībā ar viņas izteikumiem 12.Saeimas vēlēšanu dienā.

Laimdota Straujuma 2014.gada 4.oktobrī pēc nobalsošanas žurnālistiem komentēja: „VIENOTĪBA uzvarēs. Es ticu, ka „Saskaņas centrs” tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par „Saskaņas centru” un Latvijas neatkarību.” Bijusi premjere šādi formulēja savu viedokli par partijas „Saskaņa” veiktajām darbībām, kas rada bažas esošajā ģeopolitiskajā situācijā.

Tiesa nepiekrīt Nila Ušakova vadītās partijas „Saskaņa” prasībai atzīt šo Laimdotas Straujumas viedokli par partijas godu un cieņu aizskarošu. Noraidot partijas prasību, no „Saskaņas” nolemts piedzīt ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus – 26,11 eiro, kā arī Laimdotas Straujumas izdevumus par advokāta pakalpojumiem – 363 eiro.


Tiesa spriedumā norāda, ka nav pamata visus amatpersonu izteikumus identificēt kā ziņas, tādējādi liedzot politiķim izteikt personīgo viedokli par aktuālajiem jautājumiem.

 

Tiesas ieskatā, šādi tiktu aizskartas Latvijas politiķu kā demokrātiskas valsts pilsoņu tiesības uz sava viedokļa paušanu, kas tiek aizsargātas ar Satversmes paredzētajām tiesībām uz vārda un uzskatu brīvību. Ziņās ir informācija par faktiem, bet viedoklis pauž attieksmi pret kādu faktu vai notikumu.

Dalies ar ziņu