Skip to main content

Latkovskis lūdz Ģenerālprokuratūru pārbaudīt pašvaldību un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību noguldījumu nosacījumus Latvijas Krājbankā

Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis nosūtījis vēstuli ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, lūdzot pārbaudīt, par kādām summām un procentu likmēm pašvaldības un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības veikušas noguldījumus a/s „Latvijas Krājbanka”.

Latkovskis lūdz ģenerālprokuroru pārbaudīt, vai šo noguldījumu procentu likmes nav mazākas kā citiem a/s „Latvijas Krājbanka” noguldītājiem par līdzīgu laika posmu un vai tās atbilst vidējām likmēm tirgū.

Deputāts arī vēlas noskaidrot, vai attiecīgo pašvaldību, valsts un pašvaldību uzņēmumu amatpersonas, kuras pieņēmušas lēmumu par līdzekļu izvietošanu attiecīgajā bankā, viņu radinieki vai viņiem piederošās kapitālsabiedrības nav saņēmušas kādus īpaši izdevīgus komercbankas pakalpojumus vai citus mantiskus vai citāda veida labumus, kas varētu liecināt par iespējamiem likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” pārkāpumiem.

Pēc Latkovska rīcībā esošās informācijas vairākas pašvaldības un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības bija noguldījušas a/s „Latvijas Krājbanka” ievērojamas naudas summas. Iespējams, šiem noguldījumiem tika piemērota pašreizējai tirgus situācijai neatbilstoši zema procentu likme. Piemēram, Rīgas domes 10 miljonu latu depozītam gada likme esot bijusi tikai 1%, iesniegumā Ģenerālprokuratūrai norāda Latkovskis.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu