Skip to main content

Valdība lems par papildu finansējuma piešķiršanu tehniskajiem palīglīdzekļiem

Valdība otrdien, 29. novembrī, lems par papildu 706 710 latu finansējuma piešķiršanu, lai vidēji 6962 cilvēkiem šogad nodrošinātu iespēju saņemt tehniskos palīglīdzekļus.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais rīkojuma projekts Par papildus finansējuma piešķiršanu ārkārtas situācijas valsts nodrošināto tehnisko palīglīdzekļu jomā novēršanai.

Ņemot vērā iepriekšminēto plānots, ka
– vidēji 2289 tehniskos palīglīdzekļus nodrošinās VSIA NRC „Vaivari”;
– vidēji 2997 surdotehniskos palīglīdzekļus nodrošinās Latvijas Nedzirdīgo savienība;
– vidēji 1676 tiflotehniskos palīglīdzekļus nodrošinās Latvijas Neredzīgo biedrība.

Lai to nodrošinātu, paredzēts pārdalīt finansējumu no Finanšu ministrijas budžeta apakšprogrammas „Valsts parāda vadība” uz LM budžeta apakšprogrammu „Sociālās rehabilitācijas valsts programmas” pasākumam „Tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšana”.

Savukārt jautājumu par papildu finansējumu tehnisko palīglīdzekļu pieejamības nodrošināšanai 2012. gadā un turpmākajos gados izskatāms kārtējā gada valsts budžeta sagatavošanas un izskatīšanas procesā.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas uz 2011. gada 1. septembri rindā tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai gaidīja 10 909 cilvēki (uz 2010. gada 1. septembri 9917 cilvēki), t.sk. 1311 cilvēki (12 % no kopējā rindā gaidošo cilvēku skaita), kuriem bija tiesības uz tehnisko palīglīdzekļu saņemšanu steidzamības kārtā (cilvēki ar pirmreizējiem funkcionāliem traucējumiem- pēc operācijām, avārijām, hroniskām saslimšanām u.c. un bērni).

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected].

 

Dalies ar ziņu