Skip to main content

Latvija aktīvi iekļaujas Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbībā ar Ķīnu

FOTO no sanāksmes

16. un 17.decembrī Serbijas galvaspilsētā Belgradā tiekas Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu valdību vadītāji. Šī ir jau trešā šāda sadarbības ietvara premjerministru sanāksme, kurā tiek panāktas vienošanās par konkrētiem sadarbības projektiem. Šajā sanāksmē pieņemtas Belgradas vadlīnijas turpmākai sadarbībai starp 16 Centrālās, Austrumeiropas valstīm un Ķīnu.

Vadlīnijas aptver plašu sadarbības perspektīvu – tās ietver kopīgos sadarbības virzienus transporta, loģistikas, tirdzniecības un investīciju, finanšu laukos, zinātnē, inovācijās, veselībā, enerģētikā, vides aizsardzībā, tūrismā un kultūrā. Nākamais samits notiks Ķīnā 2015.gadā.

Uzrunājot sanāksmi, Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma atzīmēja – šī ir trešā šāda formāta Ķīnas un Centrālās, Austrumeiropas valstu premjerministru sanāksme un jau tagad redzam īstenojamies vairākus sadarbības projektus starp sanāksmes dalībvalstīm. Redzot sanāksmes augsto lietderību, L.Straujuma izteica Latvijas uzaicinājumu 2016.gadā vai vēlāk šo premjerministru sanāksmi rīkot Rīgā.

Pēc L.Straujumas sacītā, Latvija dos savu ieguldījumu Eiropas un Āzijas saišu veidošanā un stiprināšanā, īpaši ņemot vērā Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015.gada 1.pusgadā. Latvija ir pagodināta rīkot ASEM transporta ministru sanāksmi 29.-30.aprīlī Rīgā, kurā tiksies ne tikai Āzijas un Eiropas transporta ministri, bet arī akadēmisko aprindu, biznesa, starptautisko organizāciju pārstāvji, lai spriestu, kā efektīvi atdzīvināt seno Zīda tirdzniecības ceļu, kas ciešāk savienotu Tālos austrumus un Eiropu mūsdienu ekonomikas saitēm.

Latvijas valdības vadītāja vērsa uzmanību uz Latvijas un Baltijas reģiona iespējām transporta un loģistikas jomā, uzsverot, ka Latvija ir gatava nākotnē uzņemties koordinatora lomu šajā 16 Centrālās, Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formātā transporta un loģistikas sadarbībā.

Runājot par Āzijas un Eiropas sadarbības plašāku kontekstu un Latvijas prezidentūru, L.Straujuma pieminēja arī ASEM izglītības ministru tikšanos Rīgā 2015. gada 27.-28.aprīlī.

Sanāksmē piedalās Ķīnas, Serbijas, Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Maķedonijas, Melnkalnes, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas premjerministri, Horvātijas premjera pārstāvis.

Plašāk par samitu šeit.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu