Skip to main content

Latvija ir pilntiesīga NATO dalībvalsts jau septiņus gadus

29. martā apritēja septiņi gadi kopš Latvijas iestāšanās NATO. Kļūstot par Alianses dalībvalsti, Latvija īstenoja vienu no 1995. gada nospraustajiem ārpolitikas mērķiem un ievērojami uzlaboja drošības situāciju valstī.

„29. marts pirms septiņiem gadiem bija diena, kad mūs gan rietumos, gan austrumos sāka uztvert kā valsti, kura var ietekmēt notikumu attīstību plašākā reģionā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. „Mums jāatceras, ka NATO nav organizācija, kas sniedz drošība garantu par brīvu, mums ir jāiesaistās organizācijas attīstībā un jāpilda saistības, ko esam uzņēmušies. Savukārt, sekojot izmaiņām pasaules politiskajos un ekonomiskajos procesos, arī NATO pastāvīgi mainās, lai saglabātu un pat vairotu savu militāro ietekmi pasaulē.”

A. Pabriks īpašu gandarījumu paudis par to, ka līdz ar profesionālās armijas izveidošanu un dalību NATO mūsu karavīru prestižs sabiedrībā un iedzīvotāju uzticība bruņotajiem spēkiem arvien pieaug.

Pirms septiņiem gadiem Latvija ieguva ne tikai jaunus sabiedrotos, bet arī jaunus pienākumus – palīdzēt nodrošināt mieru visā pasaulē. Mūsu Nacionālo bruņoto spēku karavīri šo gadu laikā piedalījušies NATO vadītajās starptautiskajās operācijās Bosnijā un Hercegovinā, Irākā un Kosovā. Pašlaik Afganistānā ISAF miera uzturēšanas spēkos dien vairāk nekā 140 Latvijas karavīru.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu