Skip to main content

Latvija turpinās atbalstīt Gruzijas tuvināšanos ES un NATO

FOTO no tikšanās
AUDIO no tikšanās

Šodien, 2013. gada 6. septembrī tiekoties ar Gruzijas premjerministru Bidzinu Ivanišvili (Bidzina Ivanishvili), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis apliecināja, ka Latvija turpinās atbalstīt Gruzijas centienus tuvināties Eiropas Savienībai un eiroatlantiskajai aliansei.

„Latvija atbalsta ES asociācijas līguma ar Gruziju parafēšanu šogad gaidāmajā ES Austrumu partnerības samitā Viļņā, lai to varētu parakstīt nākamajā samitā, kas 2015. gadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts ES, notiks Rīgā,” sacīja V.Dombrovskis.

Premjers arī atsaucās uz ES paustajām bažas saistībā ar tiesvedībām, kas vērstas pret bijušajām Gruzijas amatpersonām, savukārt B.Ivanišvili apliecināja, ka šie procesi notiek maksimāli tiesiski un caurredzami, novēršot jebkādas aizdomas par politiska rakstura motivāciju.

B.Ivanišvilli apliecināja, ka Gruzijas stratēģija padziļināt sadarbību ar ES un NATO saglabājas nemainīga un arī nākamā valdība uzturēs to kā vienu no galvenajiem ārpolitiskajiem virzieniem.

Tāpat Gruzijas premjers pauda pateicību Latvijai par ilggadējo atbalstu Gruzijai gan saistībā ar tās mērķi tuvināties ES un NATO, gan arī saistībā ar Gruzijas teritoriālo integritāti un suverenitāti. B.Ivanišvili informēja, ka Gruzijas valdība turpina mērķtiecīgi īstenot valsts pārvaldes reformas, ieviešot Eiropas demokrātisko valstu pārvaldības un tiesiskuma standartus. Gruzijas premjers pauda pārliecību, ka nākamgad uzlabosies arī situācija Gruzijas ekonomikā un atjaunosies izaugsme.

Pārrunājot abu valstu divpusējās attiecības, valdību vadītāji bija vienisprātis, ka politiskais dialogs norit ļoti pozitīvā gaisotnē, taču ekonomiskā sadarbība vēl joprojām ir nepietiekamā līmenī. Tādēļ nepieciešams paplašināt lietišķos kontaktus starp abu valstu uzņēmējiem. Premjeri vienojās par abu valstu uzņēmēju vizīšu apmaiņu, lai pilnvērtīgāk iepazītu uzņēmējdarbības un investīciju iespējas Latvijā un Gruzijā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu