Skip to main content

Latvija un Ķīna pārrunā sadarbības iespējas Jaunā Zīda ceļa iniciatīvas ietvaros

Trešdien, 27.maijā, satiksmes ministrs Anrijs Matīss tikās ar Ķīnas Transporta ministrijas politisko sekretāru Dai Dongčangu, lai pārrunātu abu valstu sadarbību transporta un loģistikas jomās.

A.Matīss uzsvēra Latvijas gatavību iesaistīties Ķīnas Jaunā Zīda ceļa iniciatīvā, piedāvājot Latviju kā Ziemeļeiropas loģistikas un distribūcijas centru Eiropas – Āzijas sauszemes transporta koridorā. Tāpat ministrs apliecināja, ka Latvija, sadarbībā ar Rietumu partneriem, kā arī stratēģisko partneri Kazahstānu ir gatava piedāvāt integrētus risinājumus šajā koridorā.

A.Matīss arī apliecināja Latvijas atvērtību Ķīnas investīcijām Latvijas transporta nozarē, īpaši dzelzceļa un ostu infrastruktūras jomā un aviācijā.

Tāpat A.Matīss informēja, ka pašlaik Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš vada Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīti Ķīnā, kuras laikā delegācija apmeklē vairākas industriālās, ekonomiskās un tehnoloģiskās zonas un loģistikas parkus Šanhajā, Čendu un Čuncinas apgabalos, kā arī tiekas ar tādiem vadošiem uzņēmumiem, kā, piemēram, Hewlet Packard, Asus, Sony, Toshiba u.c.

Ministrs uzsvēra būtiskākās sadarbības iespējas starp Latviju un Ķīnu aviācijā, īpaši lielo sadarbības potenciālu starp airBaltic, Chengdu Airlines un lidmašīnu ražotāju COMAC, tostarp strādājot pie tiešā aviosavienojuma izveides starp Rīgu un Čendu.

Latvija īpaši koncentrējas uz sadarbību ar Ķīnas Rietumu un Centrālās daļas provincēm.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Svikliņa
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028370
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu