Skip to main content

Latvija un Šveice turpinās stiprināt divpusējās attiecības

Piektdien, 10.maijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, tiekoties ar jauno Šveices vēstnieku Markusu Niklausu Paulu Dutli (Markus Niklaus Paul Dutly), pauda gandarījumu par divpusējo attiecību attīstību un ekonomisko sadarbību.

V.Dombrovskis augsti novērtēja abu valstu līdzšinējās savstarpējās attiecības, īpaši uzsverot atbalstu, kas saņemts Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansēšanas periodā. Programmas ietvaros apstiprināti vairāki Šveices finansēti projekti par 33 miljoniem latu.

Sarunas laikā premjers uzsvēra Latvijas vēlmi un gatavību pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), akcentējot mūsu valsts sasniegumus dažādās reformās un ieinteresētību sadarboties ar organizāciju. Tāpat premjers pauda cerību, ka tuvākajā laikā izdosies panākt kompromisu, un lēmums par paplašināšanos tiks pieņemts 2013.gada maijā ministru līmeņa OECD Padomē.

Tikšanās laikā V.Dombrovskis aicināja Šveices investorus izmantot Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu, kā arī labi attīstīto transporta infrastruktūra un investēt Latvijas ražošanas sektorā. Kā perspektīvas sadarbības jomas tika minētas mašīnbūve, elektronika, metāla apstrāde, kokapstrāde, IT un pārvadājumi.

Šveices vēstnieks atzinīgi novērtēja Latvijas ekonomisko izaugsmi un pauda atbalstu Latvijas mērķim pievienoties eirozonai 2014.gadā. Puses apliecināja gatavību sadarboties saistībā ar gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā un Šveicei veicot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) prezidējošās valsts pienākumus 2014.gadā.

Foto no tikšanās

Latvijas un Šveices tirdzniecības rādītāji:
Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Šveice ar 124,26 miljoniem eiro ieņem 27.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Savukārt pakalpojumu eksporta apjoms uz Šveici palielinājies par 10% jeb 30,9 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2011.gadu. 2012.gada IV ceturkšņa beigās Šveices tiešās investīcijas Latvijā sasniedza 161,5 miljonus eiro. Lielākās investīcijas veiktas transportā, sakaros, kā arī vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Spurķe
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. +371 67082987, +371 20604166
[email protected]

Dalies ar ziņu