Skip to main content

Latvija var kļūt transfēra punkts Ķīnas preču plūsmu organizēšanā Baltijas jūras reģionā

Trešdien, 3.septembrī, turpinot vizīti Ķīnā, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra K.Ozoliņa vadītā transporta un loģistikas nozares delegācija, viesojās Čjuncinā (Chongqing), kur tikās ar valsts un pašvaldības amatpersonām, biznesa vides pārstāvjiem.

Čjuncinas pašvaldības – kura ir lielākā pašvaldība, ar visstraujāko industrializācijas tempu pasaulē – vicemērs Lī Jangs (Liu Qiang) sarunā uzsvēra: „Čjuncinas pašvaldība uzskata Latviju par ļoti nozīmīgu potenciālo sadarbības partneri. Turpinot attīstīt dzelzceļa konteineru pārvadājumus starp Čjuncinu un Eiropu, Latvijai, tās lieliskā ģeogrāfiskā novietojuma un transporta infrastruktūras dēļ, ir visas iespējas kļūt par transfēra punktu Ķīnas preču plūsmu organizēšanā Baltijas jūras reģionā. Ķīnai un Latvijai jādara viss iespējamais, lai gūtu maksimālu labumu no iespējām, ko piedāvā 16+1 formāts Ķīnas sadarbībai ar Austrumeiropas valstīm.”

Vicemērs pauda gandarījumu par iespēju tikties ar Latvijas delegāciju un izteica cerību, ka šī vizīte kļūs par atspēriena punktu aktīvai praktiskai sadarbībai Latvijas un Ķīnas uzņēmumu starpā. Čjuncinas vicemērs apliecināja, ka pašvaldība politiski atbalsta sadarbības uzsākšanu.

Īpašu interesi Čjuncinas pārstāvji pauda par iespējamo maģistrālā konteinervilciena Čjuncina-Duisburga atzara veidošanu līdz Rīgai un jaunu kravu piesaisti maršrutam. Šāds atzars varētu kalpot kā vistuvākais un izmaksu ziņā izdevīgākais risinājums kravu plūsmu organizēšanai starp Ķīnu un Baltijas un Ziemeļvalstīm.

Noslēdzot Čjuncinas apmeklējumu, delegācija apmeklēja pašvaldības Jaunās attīstības centru un industriālo zonu, lai klātienē iepazītos ar tā attīstības plāniem.

Pielikumā foto no Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa un Čjuncinas vicemērs Lī Jangs (Liu Qiang) tikšanās

Aivis Freidenfelds
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67028013
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu