Skip to main content

Latvijai jābūt pārstāvētai augstākajos ES ārlietu amatos

Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāte Inese Vaidere (Vienotība, ETP grupa) uzskata, ka Latvijas valsts ārlietu dienestam ir aktīvāk jālobē savi pārstāvji jaunajā Eiropas Ārlietu dienestā.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības pārstāve ārlietās un drošības politikā Katrīna Eštone nosaukusi jaunās ES diplomātiskā dienesta augstākās amatpersonas jeb vēstniekus. No jaunajām ES dalībvalstīm pie amatiem tikušas gan Polija, gan Bulgārija un Lietuva, taču tajos nav neviena Latvijas pārstāvja.

EP deputāte I. Vaidere uzskata, ka Latvijas pārstāvju klātbūtne Ārlietu dienesta vadošajos amatos palielinātu mūsu valsts ietekmi un veicinātu investīciju piesaisti.

“Kā Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas pārstāve, esmu aktīvi aizstāvējusi Latvijas intereses pārrunās par Eiropas Ārlietu Darbības dienesta izveidi. Mums, EP Ārlietu komitejas deputātiem, izdevās panākt, ka reglamentā par Eiropas Ārējās Darbības dienesta izveidi tika iekļauts nosacījums par ģeogrāfisko līdzsvaru visu līmeņu amatos. Šajos apstākļos ir nepieciešama daudz aktīvāka Latvijas ārlietu dienestu darbība, lai šo principu īstenotu. Latvijas ārlietu dienesta kompetences līmenis, īpaši Austrumu politikas jautājumos, ir daudz augstāks, nekā mūsu speciālistu īpatsvars Eiropas Savienībā.” uzsver I. Vaidere.

Deputāte aicina Latvijas ārlietu dienestu steidzami izstrādāt pamatotu koncepciju, cik profesionāļu un kādos amatos ir iesakāmi ES ārlietu dienestam, un bez kavēšanās uzsākt aktīvu tās realizāciju. Latvijas pārstāvība dienestā ir ļoti svarīga valsts prestižam un attīstībai, turklāt tā arī palīdzētu mūsu ekspertiem izmantot līdzšinējās zināšanas un gūt jaunu, unikālu pieredzi.

Girts SALMGRIEZIS, Adviser
Press and Communication – Latvian Press
EPP Group in the European Parliament

ASP 4H354
Rue Wiertz
B-1047 Bruxelles
Phone : +32-2-28 32073

LOW T03004
Allée du Printemps
F-67070 Strasbourg
Phone : +33-3-881 73007

Mobile : [email protected]

Dalies ar ziņu