Skip to main content

Aicina Delnai rūpīgi izsvērt reputācijas kritērijus vietnē „kandidatiuzdelnas.lv”

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) biedrs un LR Aizsardzības ministrs Imants Lieģis šodien nosūtījis vēstuli Delnai un „Transparency International” Latvijas nodaļai, aicinot rūpīgāk izsvērt to avotu objektivitāti, uz kuriem interneta vietnē „kandidatiuzdelnas.lv” balstīts deputātu kandidātu reputācijas vērtējums. Lieģis pats ir 10. Saeimas deputāta kandidāts no VIENOTĪBAS saraksta un nepiekrīt tam, ka Vārves kāpas izbūve NATO mācību vajadzībām dod iemeslu norādīt, ka viņš ir „kandidāts ar apšaubāmu reputāciju, kas raisa aizdomas par neētisku rīcību vai iesaisti ar korupciju saistītās darbībās”.

„Diez vai deputātu kandidātu vērtējumus var balstīt tikai un vienīgi uz kritiskām publikācijām medijos, nepārbaudot dažādu lēmumu pieņemšanas gaitu un faktu leģitimitāti. Sabiedrība par politiķiem vēlas saņemt objektīvu vērtējumu, un Delna šajā vēlmē tiek uzlūkota īpaši. Uz mums visiem šajā priekšvēlēšanu laikā gulstas liela atbildība. Nepievilsim sabiedrības uzticību!” vēstulē norāda Lieģis.

I. Lieģis arī uzsver, ka „NATO mācību rīkošana Latvijas teritorijā nevar tikt uzskatīta par notikumu, kas sašķoba politiķa reputāciju. „Ja NATO mācības tiek rīkotas ar mērķi apgūt sabiedroto spēku desantēšanu no jūras, tad šim pasākumam nepieciešama arī atbilstoša infrastruktūra.”

„Uzsveru, ka militārās mācības – gan vietējās, gan starptautiskās – izriet no valsts aizsardzības politikas, un neviens lēmums šādu mācību sakarā netiek pieņemts tikai atbildīgās ministrijas ietvaros vai vienpersoniski. Lēmumu par nobrauktuves ierīkošanu starptautisko jūras spēku mācību “Baltops 2010” vajadzībām” pieņēma Ministru kabinets savā sēdē š.g. 16.martā. Visas atbildīgās Vides institūcijas tika konstatējušas, ka plānotās nobrauktuves izbūve nenodarīs kaitējumu videi. Tiesa, MK sēdē vides ministrs Raimonds Vējonis rīkojuma pieņemšanu neatbalstīja, taču gadījumi, kad kāds valdības ministrs nevēlas atbalstīt kādu konkrētu lēmumu, nav retums, un tas pieder pie politiskā procesa loģikas,” raksta Lieģis.

Savā vēstulē ministrs arī izsaka atzinību Delnai par to darbu, ko tā veic jau vairāk nekā 10 gadus. „Jūsu darbības mērķis ir veicināt demokrātiskas sabiedrības veidošanos, sekmējot informācijas atklātību un korupcijas novēršanu, un tās ir lietas, ko arī pats uzskatu par ārkārtīgi nozīmīgām,” apliecina Lieģis.

Dace Balode
PS preses sekretāre
Tālrunis: 67087475, 29289491
www.pilsoniska-savieniba.lv

Dalies ar ziņu