PLL izvairās no cīņas ar korupciju
Šodien, 16. septembrī, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā pirmajā lasījumā neatbalstot Ministru kabineta (MK) iesniegtos grozījumus likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, opozīcijā esošā apvienība „Par labu Latviju” (PLL) skaidri parādījusi savu attieksmi pret tiesiskumu valstī, korupcijas novēršanu uzskatot par mazsvarīgu un neuzņemoties par to politisku atbildību, uzskata partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja, apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.
„Šis ir kārtējais pierādījums tam, ka vārdos PLL politiķi gatavi solīt jebko, taču, kad jālemj par priekšlikumiem, kā reāli vairot labklājību un tiesiskumu, mazinot korupcijas draudus valstī, šiem politiķiem vēlme solīto pildīt pazūd. Acīmredzot pastāv kādi iemesli, kuru dēļ korupcijas apkarošana un interešu konfliktu novēršana valsts pārvaldē nav PLL interesēs,” norāda Solvita Āboltiņa.
MK iesniegtie likuma grozījumi paredz valsts amatpersonu līdzdalību interešu konfliktu un koruptīvu darījumu novēršanā. Saeimas komisijā skatāmie likuma grozījumi paredz, ka amatpersonai, kas vēlas ziņot par tai zināmiem interešu konfliktiem vai koruptīviem nodarījumiem, kuros iesaistītas citas attiecīgās institūcijas valsts amatpersonas, šādas ziņas jāsniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Savukārt, valsts drošības iestādēs strādājošām amatpersonām par šādiem gadījumiem jāziņo Satversmes aizsardzības birojam.
Savukārt iestāžu vadītājiem noteikts aizliegums izpaust informāciju par to, kura valsts amatpersona vai darbinieks informējis par interešu konfliktu vai koruptīviem darījumiem, un bez objektīva iemesla radīt šai personai tiešas vai netiešas nelabvēlīgas sekas.
Tāpat likumā noteikts, ka iestādes vadītājs ir tiesīgs no attiecīgās iestādes valsts amatpersonām pieprasīt valsts amatpersonu deklarācijas publiski nepieejamajā daļā ietvertās ziņas.
Likumā arī definēts jauns termins – koruptīvs nodarījums – tāda valsts amatpersonas darbība, kad, izmantojot savu amatu, pilnvaras vai pārsniedzot tās, vai nepildot amata pienākumus, vai veicot jebkuru citu ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu saistītu darbu, tiek prettiesiski iegūts nepelnīts labums sev vai citām personām.
Papildus informācija:
Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224, 29373547
E-pasts: [email protected]