Skip to main content

Latvijas diena pasaules izstādē „World Expo 2010”

Šī gada 21. oktobris ir Latvijas Nacionālā diena starptautiskajā izstādē „World Expo 2010”, Šanhajā, Ķīnas Tautas Republikā (ĶTR).

Latvijas dienas oficiālā atklāšanas ceremonija notiks „World Expo 2010” teritorijā, svinīgi paceļot Latvijas Valsts karogu un atskaņojot Latvijas Valsts himnu. Savukārt dienas ieskaņā Valsts prezidents Valdis Zatlers ar svinīgu uzrunu atklās Latvijas – Ķīnas biznesa forumu.

Latvijas Nacionālās dienas programma sastāvēs no oficiālās daļas, valsts prezentācijas pasākuma Latvijas paviljonā, ekonomiskā foruma un kultūras programmas.

Oficiālās daļas kārtību nosaka ĶTR valsts protokols un tajā ietilpst oficiālā amatpersonu sagaidīšana, abu valstu karogu pacelšanas ceremonija, Latvijas delegācijas vadītāja parakstīšanās goda grāmatā, oficiālās uzrunas, kultūras priekšnesums, ĶTR, Tēmu un Latvijas paviljona apskate, u.c oficiālie pasākumi.

Kā viens no svarīgākajiem notikumiem ir plānota Latvijas Valsts prezentācija, kas notiks Latvijas ekspozīcijas paviljonā. Tajā Ķīnas delegācijai un lūgtajiem viesiem būs iespēja iepazīties ar tūrisma un biznesa iespējām Latvijā, skatīties gaisa akrobātu šovu, kā arī degustēt Latvijas produktus.

Plkst. 10:00 (pēc Latvijas laika) tiešraidē no Latvijas ekspozīcijas paviljona notiks Valsts prezidenta Valda Zatlera Skype video preses konference. Tajā piedalīsies arī ekonomikas un kultūras ministri. Latvijas mediju pārstāvji tiek aicināti uz Rīgas pili, lai uzdotu savus jautājumus preses iespējas dalībniekiem.

Nacionālās dienas ieskaņā notiks biznesa forums un tikšanās ar Ķīnas uzņēmējiem, lai divpusējās tikšanās pārrunātu abu pušu redzējumu par savstarpējo ekonomisko sadarbību.

Savukārt, Latvijas nacionālās dienas kultūras programmā būs ķīniešu – latviešu valodas vārdnīcas prezentācija, muzikālais priekšnesums „Dabas koncertzāle”, Vestarda Šimkus klavierkoncerts, kā arī noslēgumā gaisa akrobātu šovs virs Latvijas paviljona.

Nacionālā diena notiek atbilstoši izstādes „World Expo 2010” noteikumiem un to rīko visas valstis, kuras piedalās izstādē.

Starptautiskā izstāde “World Expo 2010” norisinās Šanhajā, Ķīnā, no 2010. gada 1. maija līdz 31. oktobrim. Tā ir pasaulē nozīmīgākā starptautiskā izstāde, kas vērsta uz valsts tēla veidošanu un popularizēšanu, tehnoloģiju un sasniegumu demonstrēšanu, eksportspējas veicināšanu.

Latvijas ekspozīcijas paviljons ir Latvijas inovatīvā gara piemērs – Aerodium vertikālā vēja tunelis, kuru Latvijas speciālisti, izmantojot savas zināšanas un radošo pieeju, ir uzlabojuši un komercializējuši sportam un izklaidei.

Latvijas dalība izstādē tiek nodrošināta, izmantojot šim mērķim piešķirtos VAS „Latvijas dzelzceļš”, Rīgas brīvostas un Ventspils brīvostas piešķirtos finanšu līdzekļus.

Papildus informācija par Latvijas dalību izstādē „World Expo 2010” pieejama: www.latviaexpo.com.

Nacionālās dienas laikā EXPO norises vietā atradīsies:
Ilze Rassa
Valsts prezidenta preses padomniece,
preses sekretāre
Tālr.: (+371) 27842658
e-pasts:[email protected]

Seko līdzi Valsts prezidenta aktivitātēm www.president.lv
Vineta Vilistere-Lāce
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: (+371) 26399995
e-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67013193

Dalies ar ziņu