Skip to main content

Latvijas Tūrisma forums pulcēja vairāk kā 250 tūrisma nozares profesionāļus

Šī gada 9. – 10. decembrī „Latvijas Tūrisma foruma 2010” ietvaros pulcējās vairāk nekā 250 tūrisma nozares profesionāļi, lai pārrunāto jaunāko nozarē, dalītos pieredzē un sasniegumos, kā arī plānotu veicamās aktivitātes 2011. adā tūrisma nozares straujākai attīstībai.

Ekonomikas ministrijas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotais „Latvijas Tūrisma forums” norisinājās jau 7.gadu pēc kārtas un šoreiz īpaša uzmanība tika veltīta jaunajam Latvijas tūrisma tēlam, mārketinga stratēģijai turpmākajiem 5 gadiem un tūrisma produktu izstrādei augsti prioritārajiem mērķa tirgiem – Vācijai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Lietuvai un Igaunijai.

Foruma pirmajā dienā dalībniekiem bija iespēja piedalīties darbsemināros par tūrisma produktu veidošanu Latvijai augsti prioritārajiem tūrisma tirgiem. Krievijas tūroperatora „Kalevipoeg” (SatMarket) ģenerāldirektore Irina Setun stāstīja par aktuālajām tendencēm Krievijas ceļotāju tirgū, bet Vācijas uzņēmuma „DestinationTop” rīkotājdirektors Marks Burgdorfs (Marc Burgdorff) informēja par vēl neizmantotajām iespējām piesaistīt ceļotājus no Vācijas.

Atklājot otro foruma dienu, ekonomikas ministrs Atris Kampars uzsvēra tūrisma nozares nozīmību Latvijas tautsaimniecībā, pauda gandarījumu par šī gada nozares attīstības rādītājiem, kas pierāda, ka mērķtiecīgs profesionāļu darbs dod gaidītos rezultātus un ceļ nozares konkurētspēju. Ministrs aicināja tūrisma nozares pārstāvjus uz tik pat konstruktīvu sadarbību arī nākotnē, lai kopējiem spēkiem sasniegtu izvirzītos mērķus, mērķtiecīgi īstenojot dažādas mārketinga aktivitātes augsti prioritārajos mērķa tirgos un tādējādi nodrošinot tūristu skaita pieaugumu no šīm valstīm.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs informēja par aģentūras paveikto pēdējā gada laikā un plānotajiem pasākumiem, ieviešot dzīvē Latvijas tūrisma tēlu. Foruma apmeklētāji varēja būt liecinieki mārketinga video prezentācijai. Dienas gaitā dalībnieki varēja uzklausīt arī Krievijas un Vācijas ekspertu viedokļus un priekšlikumus tūrisma produktu attīstībai, atskatīties uz LIVE RIGA paveikto un nākotnes plāniem. Dienas otrajā daļā Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja Monta Krafte, Vidzeme tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, Zemgales tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja Inese Turkupole-Zilpure un Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs informēja par reģionu piedāvājumu Latvijas tūrisma tēla kontekstā, kā arī stāstīja par vēl nepieciešamajiem veicamajiem darbiem efektīvākai tūrisma nozares attīstībai. Diskusiju noslēgumā Andris Klepers (Vidzemes Augstskola) un Aija van der Steina (Biznesa augstskola „Turība”) sniedza savu komentāru, aicinot turpināt uzsākto darbu reģionu sadarbības ietvaros un piedāvāt ceļotājiem ar vien jaunus tūrisma produktus.

Foruma noslēgumā SIA Eiropas reģionālā tūrisma institūts (BalticTravelnews.com) sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru un nozares asociācijām pasniedza ikgadējo tūrisma nozares balvu „Gada cilvēks tūrismā 2010”. Šogad par sasniegumiem un ieguldījumu nozares attīstībā apbalvojumu saņēma:

– „Gada cilvēks tūrismā 2010” laureāte naktsmītņu biznesā ir Dikļu pils vadītāja Ineta Litte;

– „Gada cilvēks tūrismā 2010” laureāte ceļojumu aģentūru un tūroperatoru biznesā ir ceļojumu aģentūras „Meeting tour” vadītāja Iveta Kraval;

– „Gada cilvēks tūrismā 2010” laureāte tūrisma informācijas centru vidū ir Līvānu TIC vadītāja Astērija Vucēna;

– „Gada cilvēks tūrismā 2010” balvu nominācijā „Tūrisma žurnālists” saņem dienas laikraksta Telegraf žurnāliste Gaida Matisone;

– „Gada cilvēks tūrismā 2010” laureāts restorānu biznesā ir Vecrīgas restorāna „Egle” vadītājs Uģis Putniņš;

– «Gada cilvēks tūrismā 2010» nominācijas „Absolūtā klase” balvu saņēma Ainārs Šlesers, Live Rīga projekta idejas autors un dibinātājs.

Latvijas tūrisma foruma prezentācijas un fotogrāfijas ir pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja:
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 6013193

Dalies ar ziņu