Skip to main content

Latvijas un Lietuvas aizsardzības ministri pārrunā ciešākas sadarbības iespējas

Aizsardzības ministrs A.Pabriks ar Lietuvas aizsardzības ministri Rasu Jukņēvičieni (Rasa Juknevičienė) pārrunājis Baltijas valstu ciešākas sadarbības iespējas aizsardzības nozarē. Abu valstu aizsardzības ministri bija vienisprātis, ka sadarbība palīdzēs efektivizēt valstu aizsardzības resursu izmantošanu, kas ir īpaši būtiski šī brīža ekonomiskajā situācijā.

A. Pabriks Lietuvas aizsardzības ministrei ierosināja veikt kopīgu analīzi par apdraudējuma līmeni Baltijas valstīs, kā arī definēt konkrētus priekšlikumus iespējamiem sadarbības virzieniem. Tāpat ministri vienojās, ka līdz nākamajai Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās reizei, kas paredzēta šā gada maijā Latvijā, būtu jāvienojas par jomām, kurās katra no Baltijas valstīm varētu turpmāk specializēties.

Jau pagājušā gada decembrī Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē Tartu, Igaunijā, A.Pabriks nāca klajā ar priekšlikumu stiprināt reģionālo sadarbību. Šo ideju atbalstīja gan Igaunijas, gan Lietuvas aizsardzības ministri.

Jau ziņots, ka A. Pabriks no 9. līdz 11. februārim uzturas darba vizītē Lietuvā Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās delegācijas sastāvā.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: +371 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu