Skip to main content

Latvijas un Somijas ārlietu ministri pārrunā sadarbības nostiprināšanu

20. janvārī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis Helsinkos tikās ar Somijas kolēģi Aleksandru Stubu (Alexander Stubb). Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis augstu novērtēja abu valstu aktīvās divpusējās attiecības, tostarp politisko dialogu un ekonomisko sadarbību. Tikšanās laikā Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka viena no Latvijas ārpolitikas augstajām prioritātēm ir Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības nostiprināšana. Ministri pārrunāja Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību, īpaši atzīmējot Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas divdesmitgades pasākumus. Šī gada augustā Helsinkos tiks rīkota konference ar Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministru dalību, kurā tiks diskutēti reģiona tālākās sadarbības virzieni nākotnē.

Puses apsprieda arī ES aktualitātes, tostarp ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam īstenošanu, kā arī sadarbību ar Krieviju un drošības politikas jautājumus.

Sarunā īpaša uzmanība tika veltīta situācijai Baltkrievijā, pārrunājot janvāra beigās gaidāmo diskusiju ES Ārējo attiecību padomē par tālāko politiku attiecībā uz Baltkrieviju.

Latvijas ārlietu ministrs informēja somu kolēģi par Latvijas redzējumu enerģētiskās drošības situācijas uzlabošanā Baltijas reģionā un Latvijas vēlmi īstenot sašķidrinātās gāzes stacijas būvniecības projektu.

Tāpat ministri apmainījās viedokļiem par situāciju Afganistānā. Sarunā ar Somijas ārlietu ministru tika pārrunāta arī tūrisma attīstība, kā nozīmīga abu valstu pakalpojumu eksporta sastāvdaļa.

Vizītes ietvaros ministru pieņēma arī Somijas prezidente Tarja Halonena. Sarunu gaitā tika atzīmētas Latvijas un Somijas draudzīgās attiecības, kā arī pārrunātas starptautiskās aktualitātes.

Ģ. V. Kristovskis apmeklēja arī Latvijas stendu un ,,Air Baltic” stendu starptautiskajā tūrisma gadatirgū „MATKA 2011 Nordic Travel Fair” un tikās ar tūrisma sektora pārstāvjiem. Ministrs atzina, ka izstādē Latvija kā tūrisma gala mērķis ir parādīta veiksmīgi un Latvijas kopējais stends ir izveidots ļoti pievilcīgs.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa:
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu