Skip to main content

Latvijas valdības pārstāvji tikās ar ERAB viceprezidentu

Trešdien, 1. decembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, finanšu ministrs Andris Vilks, kā arī ekonomikas ministrs Artis Kampars tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) viceprezidentu Janu Fišeru (Jan Fischer) un direktoru Pīteru Reinigeru (Peter Reiniger). Puses pārrunāja Latvijas ekonomisko situāciju, valdības nākotnes stratēģiskos plānus, kā arī ERAB jauno stratēģiju.

Tiekoties ar ERAB pārstāvjiem, finanšu ministrs A. Vilks norādīja: „Atzinīgi vērtēju to, ka ERAB biznesa foruma ietvaros, kas notiks 2011. gadā Kazahstānā, Latvijai tikts dota laba iespēja prezentēt sevi plašam investoru lokam. Latvija spēs nodrošināt potenciāliem investoriem pilnvērtīgu informāciju, jo mums ir uzkrāta vērtīga pieredze darbā ar Latvijas konkurētspējas atjaunošanas.”

Sanāksmes gaitā ERAB puse pauda atzinību Valda Dombrovska izveidotajai jaunajai valdībai, kā arī par valdības paveikto, īstenojot sociālekonomiskās reformas valstī. Sarunās tika pausta gatavība arī nākotnē nodrošināt labu institucionālo sadarbību un ERAB projektu realizēšanu banku sektorā, par prioritāti nosakot enerģētikas sektora projektu īstenošanu.

Latvijas puse informēja par ekonomiskajiem procesiem valstī, valdības politiku un mērķiem. Ministru prezidents pauda vēlmi arī turpmāk sadarboties ar ERAB mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanā, kā arī gatavību aktīvi iesaistīties ERAB atbalsta stratēģijas sagatavošanā Latvijai 2011. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu