Skip to main content

Latviju oficiālā vizītē apmeklēs jaunievēlētais Lietuvas Seima priekšsēdētājs

Oficiālā vizītē Latvijā 11. un 12. decembrī uzturēsies Lietuvas parlamenta priekšsēdētājs Vīds Ģedvils (Vydas Gedvilas) un viņa vadītā Lietuvas parlamentāriešu delegācija.

Apmeklējot Latvijas parlamentu, Lietuvas Seima priekšsēdētājs tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu. V. Ģedvils Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja amatā ievēlēts šī gada 10. novembrī, un šī būs viņa pirmā ārvalstu vizīte. Vizītes laikā ar Saeimas priekšsēdētāju plānots pārrunāt abu valstu divpusējās attiecības, tostarp parlamentāro sadarbību, kā arī enerģētikas, transporta un reģionālās sadarbības jautājumus. Tāpat tikšanās laikā plānots apspriest aktuālos Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības jautājumus, tostarp situāciju sarunās par ES daudzgadu finanšu ietvaru, Austrumu partnerību un Lietuvas prezidentūru ES Padomē nākamā gada otrajā pusē.

Pēc abu valstu spīkeru sarunas paredzēts Saeimas priekšsēdētājas S. Āboltiņas un Lietuvas Seima priekšsēdētāja V.Ģedvila preses brīfings.

Vizītes ietvaros Lietuvas parlamenta priekšsēdētājam paredzēta tikšanās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

Latvijas apmeklējuma laikā Lietuvas Seima priekšsēdētājs tāpat tiksies ar Lietuvas biznesa kopienas pārstāvjiem, viesosies Rīgas Lietuviešu vidusskolā un noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa.

V. Ģedvilu vizītē Latvijā pavada Lietuvas Seima Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, Eiropas lietu komisijas deputāts Benedikts Jodka (Benediktas Juodka) un Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas deputāte Vince Vaidevute Margevičiene (Vincė Vaidevutė Margevičienė).

Vizītes mediju programma
Otrdien, 11. decembrī
15:00 Delegācijas ierašanās Latvijā.
Grenctāles robežkontroles punktā.

Trešdien, 12. decembrī
10:00 Tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu.
Baltajā un Viesu zālē, Jēkaba ielā 11. TV, foto iespēja tikšanās sākumā.
Mediju pārstāvju ierašanās Saeimas nama Lielajā vestibilā līdz plkst. 09:45.

10:40 Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas un Lietuvas Seima priekšsēdētāja Vīda Ģedvila preses brīfings.
Baltajā zālē, Jēkaba ielā 11. Darba valodas: latviešu, lietuviešu.
Mediju pārstāvju ierašanās Saeimas nama Baltajā zālē līdz plkst. 10:00.

11:20 Svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.
TV, foto iespēja.

11.50…….. Rīgas Lietuviešu vidusskolas apmeklējums.
Prūšu ielā 42a. TV, foto iespēja.
Kontaktpersona plašsaziņas līdzekļiem – Rīgas Lietuviešu skolas direktore Aldona Treija, tālr.:67131506.

13:30 Tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.
Melngalvju namā. TV, foto iespēja tikšanās sākumā.
Mediju pārstāvju ierašanās līdz plkst. 13:20. Mediju pārstāvju piekļūšana ar Valsts prezidenta Preses dienesta izsniegtajām pastāvīgās akreditācijas kartēm vai piesakoties Valsts prezidenta Preses dienestā. Kontaktpersona plašsaziņas līdzekļiem – Valsts prezidenta Preses dienesta komunikācijas speciālists Oskars Volfs, tālr.: 67092132.

14:10 Tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.
Brīvības bulvārī 36. TV, foto iespēja tikšanās sākumā.
Mediju piekļūšana ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta izsniegtajām pastāvīgās akreditācijas kartēm vai piesakoties Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.
Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiu pārstāvjiem Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā, tālr.: 67082922.

15:40 Delegācijas izbraukšana no Latvijas.
Grenctāles robežkontroles punktā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas nav akreditēti darbam Saeimā, tiek aicināti iepriekš pieteikties Saeimas Preses dienestā. Par jautājumiem, kas saistīti ar vizītes norisi citās institūcijās un plašsaziņas līdzekļu akreditāciju tajās, lūdzam savlaicīgi sazināties ar vizītes programmā norādītajām konkrētās institūcijas kontaktpersonām.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu