Skip to main content

Kariņš: vienota Eiropas patentu aizsardzība liek pamatu ES ekonomikas izaugsmei

2012. gada 11. decembrī Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas debatēs par vienotu Eiropas patentu aizsardzību, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) uzsvēra, ka piedāvātais risinājums, lai gan nav ideāls, tomēr ir pareizs, jo liek reālu pamatu ekonomikas izaugsmei, aizsargājot Eiropas zinātnieku un izgudrotāju darbu.

“Pēc aptuveni 40 gadu ilgām diskusijām, Eiropa beidzot ir nonākusi pie tā, ka varētu tikt ieviesta vienota patentu aizsardzība. Protams, tas nav pilnīgs risinājums, jo divas dalībvalstis – Spānija un Itālija – joprojām atsakās to piemērot. Taču tagad jebkuram izgudrotājam būs iespēja ar vienkāršotu procedūru aizsargāt savu patentu 25 Eiropas Savienības dalībvalstīs,” debatēs, aicinot atbalstīt likumdošanu, teica K. Kariņš.

Savā uzrunā K. Kariņš uzsvēra, ka pēdējā laikā daudz tiek runāts par nepieciešamību veicināt Eiropas izaugsmi un viens no priekšnosacījumiem tam ir zinātnes un pētniecības attīstība. Taču Eiropas Savienībā pasargāt savu izgudrojumu šobrīd ir ļoti grūti un dārgi. “ASV un Japānā šī procedūra ir 10 reizes lētāka. Pieņemot šo likumdošanu, mēs paaugstināsim Eiropas konkurētspēju,” uzsvēra K. Kariņš.

Eiropas Parlaments šodien ar nozīmīgu balsu pārsvaru atbalstīja likumdošanas pakotni, kas nosaka vienotu Eiropas patentu aizsardzību. Likumdošana skar trīs jomas: vienotais patents, valodas lietojums un vienotā patenta tiesa. Vienota Eiropas patenta aizsardzības likumdošanas pieņemšana ilga gandrīz 40 gadus un izstrādātā jaunā sistēma pasargā izgudrojumus, samazina izmaksas un palielina Eiropas uzņēmumu konkurētspēju.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu