Skip to main content

Augsta līmeņa eksperti diskutēs par izaicinājumiem slimnīcu attīstībai

Ceturtdien, 13. decembrī, veselības ministre Ingrīda Circene un Veselības ministrijas speciālisti piedalīsies 9. Baltijas Politikas dialoga sanāksmē, kur kopīgi ar Eiropas Veselības sistēmu un politikas observatorijas, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja un Baltijas valstu ekspertiem diskutēs par veiktajām reformām slimnīcu sektorā un izaicinājumiem slimnīcu attīstībai.

Slimnīcu sektoram vienmēr tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, kad runa ir par finanšu kontroli, izmaksu samazināšanu un darba efektivitātes uzlabošanu. Saistībā ar ekonomisko krīzi slimnīcu sektors ir bijis pakļauts stingriem finansiāliem ierobežojumiem, taču arvien iezīmējas arī citi iemesli slimnīcu darbības pārskatīšanai – demogrāfijas jautājumi, arvien lielāku lomu veselības aprūpē jāpievērš sabiedrībā pieaugošajai saslimstībai ar hroniskām slimībām. Tādēļ šā gada sanāksmē par diskusiju tēmu izvirzīta veselības aprūpe slimnīcā – veiktās reformas slimnīcu sektorā, darba organizācija un apmaksas kārtība, slimnīcu attīstības izaicinājumi, kā arī labas pārvaldības principi.

Baltijas Politikas dialoga sanāksmes tiek rīkotas katru gadu kopš 2004. gada, lai ekspertu līmenī diskutētu par sabiedrības veselības un veselības aprūpes jautājumiem. Šo gadu laikā ir diskutēti jautājumi par veselības aprūpes finansēšanu, cilvēkresursiem, ekonomiskās krīzes ietekme uz iedzīvotāju veselību un veselības aprūpes nozari, efektīvu farmācijas politiku u.c.

Mediju uzmanībai! Baltijas Politikas dialoga sanāksme norisināsies viesnīcā Radisson Blue Daugava Hotel, Kuģu ielā 24. Mediju pārstāvji sanāksmē var piedalīties klausītāju statusā.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876106, 67876008
[email protected]

 

Dalies ar ziņu