Skip to main content

Lēmumu par Latvijas pievienošanos eirozonai varēs uzzināt tiešraidē

Otrdien, 9. jūlijā, Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri balsojot pieņems gala lēmumu par Latvijas uzaicināšanu eirozonā. Rezultātu preses konferencē pēc Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) lēmuma (ap plkst.12.30 pēc Latvijas laika) darīs zināmu ministru prezidents Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks. Latvijā ikviens varēs būt šī notikuma liecinieks, vērojot preses konferenci interneta tiešraidē. Savukārt, plkst. 14.30 pēc Latvijas laika varēs vērot ES Monetāro lietu komisāra Oli Rēna (Olli Rehn) oficiālo paziņojumu.

„Rīt būs nozīmīga diena Latvijai, jo no ES finanšu ministriem dzirdēsim galējo lēmumu par Latvijas iekļaušanos eirozonas valstu saimē. Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts būt par valsts vēsturē nozīmīgā notikuma aculiecinieku, skatoties tiešraidi un esot starp pirmajiem, kas uzzina, kā Briselē būs lēmuši ES dalībvalstu finanšu ministri,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

V. Dombrovska un A. Vilka paziņojumu tiešraide būs skatāma šeit.

Savukārt O. Rēna paziņojums būs vērojams (skat. ikonu – Council Live) šeit.

Līdz ar ES finanšu ministru balsojumu 9. jūlijā būs noslēgusies diplomātiskā procedūra Latvijas uzņemšanai eirozonā. Vienlaikus tiks apstiprināts arī oficiālais pārejas kurss, pēc kura notiks latu aizstāšana ar eiro 2014. gada 1. janvārī. Saskaņā ar šo kursu latus varēs apmainīt pret eiro bez komisijas maksas visās Latvijas komercbankās, kā arī 302 Latvijas Pasta nodaļās, un Latvijas Bankā mūžīgi.

Informācijas sagatavotājs:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu