Skip to main content

Lībiņa-Egnere tiekas ar Eiropas Parlamenta Konstitucionālo lietu komitejas delegāciju

Saeimas priekšsēdētājas biedre un Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere ceturtdien, 19.martā, tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) Konstitucionālo lietu komitejas delegāciju.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Armands Krauze un komisijas deputāte Jūlija Stepaņenko, kā arī Juridiskās komisijas deputāts Gunārs Kūtris. EP Konstitucionālo lietu komiteju pārstāvēja Ģerģs Šepflins (György Schöpflin), Mersedesa Breso (Mercedes Bresso) un Gerolfs Annemanss (Gerolf Annemans).

Tikšanās laikā pārrunātas EP un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nacionālo parlamentu sadarbības veicināšanas iespējas. Saeimas priekšsēdētājas biedre uzsvēra: „Ņemot vērā, ka nacionālie parlamenti pārstāv sabiedrību un mums – nacionālo parlamentu deputātiem – ir jāstiprina saikne starp dalībvalstu pilsoņiem un Eiropas līmenī pieņemtajiem lēmumiem, ir nepieciešams veicināt nacionālo parlamentu iesaisti Eiropas līmeņa lēmumu pieņemšanas procesā. Nacionālo parlamentu deputātu ciešāka iesaiste sniegs papildu informāciju un tādējādi ļaus politiķiem plašāk skaidrot vēlētājiem Eiropas lēmumu ietekmi.” I.Lībiņa-Egnere arī atzīmēja, ka tieši šis ir viens no centrālajiem tematiem Latvijas prezidentūras parlamentārās dimensijas darba kārtībā.

Sarunā I.Lībiņa-Egnere parlamentāriešus informēja par Latvijas prezidentūras ES padomē parlamentārās dimensijas aktualitātēm, norādot, ka viens no lielākajiem Saeimas organizētajiem pasākumiem – ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisijas plenārsēde – gaidāms maija noslēgumā. Saeima Latvijas prezidentūras ietvaros kopumā rīko sešus pasākumus – piecus mūsu galvaspilsētā Rīgā un vienu – EP mītnesvietā Briselē.

Pievēršoties ES attīstībai un nākotnei, I.Lībiņa-Egnere īpaši akcentēja nepieciešamību līdzsvarot dziļāku ES integrāciju un dalībvalstu nacionālās identitātes un vērtību saglabāšanu. Savukārt Eiropas nākotnes kontekstā Saeimas priekšsēdētājas biedre sacīja – diskusijā par ES nākotni uzsvars ir jāliek uz ekonomisko izaugsmi.

Tāpat tikšanās laikā pārrunāti arī EP Konstitucionālo lietu komitejas darba kārtības jautājumi, tostarp plānotais ziņojums par Eiropas pilsoņu iniciatīvas īstenošanu.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

 

Dalies ar ziņu