Reirs aicina LDDK līdzdarboties ilgtspējīgu projektu iesniegšanā Junkera plānam
Finanšu ministrs Jānis Reirs pirmdien, 23. martā, Latvijas darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru sapulcē uzrunāja klātesošos uzņēmējus un informēja par aktualitātēm saistībā ar Junkera plānu, kā arī ierosinājumu veidot Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomi.
Runājot par vienu no instrumentiem investīciju sekmēšanai Eiropā jeb Junkera plānu, finanšu ministrs norādīja: “Jau tuvākajā laikā Ministru kabinetā es iesniegšu ziņojumu, lai iezīmētu turpmāko rīcību saistībā ar Junkera investīciju plāna iedzīvināšanu Latvijā. Tāpēc jau tagad aicinu nozaru ministrijas sadarbībā ar uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām aktivizēties ilgtspējīgu projektu izstrādē.”
Kā norādīja ministrs, Junkera plāna realizācijai ir paredzētas trīs veidu investīciju platformas – reģionālās, sektoru un nacionālās. Reģionālās investīciju platformas var apvienot attiecīgus reģionālus investīciju projektus, iesaistot vairākas dalībvalstis. Sektoru investīciju platformas var apvienot investīciju projektus noteiktā sektorā, apvienojot investorus, kas vēlas investēt šādās aktivitātēs. Nacionālās investīciju platformas var apvienot noteiktus investīciju projektus attiecīgās dalībvalsts teritorijā.
Ņemot vērā ekonomikas aktualitātes un ģeopolitisko situāciju, uzņēmēji tika informēti arī par to, ka Finanšu ministrija ir pazeminājusi ekonomiskās izaugsmes prognozes 2015. un 2016. gadam. IKP pieauguma tempa prognoze 2015. gadam samazināta no 2,8% līdz 2,1%, savukārt 2016. gadam no 3,3% līdz 3,0%.
Attiecībā uz nodokļu politiku, kas ir ne mazāk svarīga tēma uzņēmējiem, ministrs norādīja: “Līdz šim Latvija bija viena no retajām valstīm, kas konsekventi ir samazinājusi darbaspēka nodokļus. Nu jau Latvijas nodokļu ieņēmumi pret IKP ir vieni no zemākajiem Eiropā. Mans uzstādījums paliek nemainīgs – mums ir jānodrošina efektīvāka esošo nodokļu iekasēšana un ēnu ekonomikas samazināšana.”
Tāpat ministrs klātesošos informēja, ka atbalsta ierosinājumu Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes ietvaros izveidot Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomi. Tajā regulāri varētu apspriest un izvērtēt esošo nodokļu sistēmu, kā arī diskutēt par dažādiem priekšlikumiem. Piemēram, par mikrouzņēmumu nodokļa režīma iespējamām izmaiņām vai darbaspēka nodokļu turpmāko attīstību.
Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]