Skip to main content

Lieģa dalība COSAC ietvaros notikušajā ES konservatīvo partiju sanāksmē

Vakar, 30. maijā Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītājs Imants Lieģis, tiekoties ar saviem ES jautājumu komisiju kolēģiem no konservatīvajām partijām, informēja tos par Latvijas prezidenta lēmumu rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu, kā arī norādīja iemeslus šādam prezidenta lēmumam.

Šāds solis ir svarīga demokrātijas procesa sastāvdaļa, uzsvēra I. Lieģis un norādīja, ka balsojumā par lēmumu atcelt Saeimas deputātam Šleseram imunitāti, Vienotības frakcija palika mazākumā.

Sanāksmē piedalījās konservatīvo partiju deputāti no Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Somijas, Vācijas, ka ari Norvēģijas parlamentiem. Sanāksmi vadīja Eiropas parlamenta Konstitucionālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Karlo Kasini (IT) un Elmārs Broks(DE)

COSAC ir Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo parlamentu Eiropas lietu komisiju konference, kurā piedalās dalībvalstu Eiropas lietu komisiju pārstāvji, kā arī Eiropas Parlamenta pārstāvji. COSAC sanāksmes parasti norisinās Eiropas Savienības prezidējošajā valstī. Nosaukums cēlies no abreviatūras atšifrējuma franču valodā. (Conférence des Organes Spécialisés dans les Affaires Communautaires).

Dalies ar ziņu