Skip to main content

Lieģis: AM ir aktīvs dalībnieks mūsu ekonomikas sildīšanā

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) kongresā aizsardzības ministrs Imants Lieģis akcentēja aizsardzības nozares ekonomiskos aspektus, uzsverot, ka, lai nozare izdzīvotu un spētu samaksāt savus rēķinus par iepriekšējos gados uzņemtajām ilgtermiņa saistībām, nākamā gada budžets tai nepieciešams 1,3% apmērā no IKP.

I. Lieģis arī uzsvēra, ka ministrija ir aktīvs ekonomikas dalībnieks, kas jau devusi un vēl dos savu ieguldījumu tās sildīšanā. Tas notiek, veicinot atklātību un caurspīdīgumu iepirkumu sistēmā un sadarbībā ar uzņēmējiem.

„Vēlos atgādināt, ka aizsardzības ministrija ir aktīvs dalībnieks mūsu ekonomikas sildīšanā Esam panākuši, ka NATO ar savām investīcijām piedalās Lielvārdes lidlauka būvniecībā, kur radītas vismaz 200 darbavietas. NATO līdzfinansētajā Jūras novērošanas sistēmas projekta īstenošanā piedalās Lattelecom un tā meitas uzņēmumi. Mūsu uzņēmēji sekmīgi konkurē NATO valstu vidū ar augsto tehnoloģiju piedāvājumu IT jomā.

Pēdējā laikā esam panākuši ievērojamu kāpumu tranzīta kravu nodrošinājumā. Patlaban kopējais ASV nemilitāro preču kravu apjoms, kas caur Latviju nosūtīts uz Afganistānu, ir sasniedzis 11 tūkstošus konteineru. Šie gada laikā nosūtītie konteineri ir ienesuši valsts ekonomikā miljoniem latu,” teica Lieģis.

Ministrs uzsvēra, ka ikvienā sarunā ar NATO dalībvalstu pārstāvjiem lobē Latvijas iespējas un aicina izmantot mūsu uzņēmēju piedāvājumu.

„Mums šiem jautājumiem jāpieiet stratēģiski – jāspēj apvienoties lielākās uzņēmēju apvienībās un piedāvāt lētāk, nekā to dara konkurenti,” uzskata Lieģis. „To pašu es varu novēlēt arī politikā – mūsu izredzes, vēlēšanās apvienojoties, iegūst pilnīgi citu horizontu,” viņš teica.

Dalies ar ziņu