Skip to main content

Lielbritānijas aizsardzības ministrs atzinīgi novērtē Jaunsardzes kustību

FOTO no tikšanās

2013. gada 6.septembrī Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Lielbritānijas aizsardzības ministrs Filips Hamonds Kalnciema vidusskolā, Valgundes pagastā, Jelgavas novadā apmeklēja jaunsargu nodarbību.

„Mēs esam atvērti jaunām idejām, arī turpmākai sadarbībai ar Jaunsardzi. Lielbritānijā jaunieši aktīvi iesaistījušies „kadetu vienībā”, kas idejiski ir pietuvināta Jaunsardzes kustībai, un esmu gandarīts, ka šo jauniešu skaits pakāpeniski pieaug. Ar laiku šādas kadetu vienības plānojam ikvienā Lielbritānijas skolā,” atzinīgus vārdus Jaunsardzei veltīja Lielbritānijas aizsardzības ministrs. Viņš uzsvēra, ka abu valstu jauniešu kustības turpmākā sadarbība ir viens no svarīgākajiem abu ministru tikšanās laikā pārrunātajiem jautājumiem, kā arī norādīja, ka Latvijas jaunsargiem ir radīta atbilstoša vide un piemēroti apstākļi profesionālo iemaņu un prasmju pilnveidošanai. A.Pabriks Lielbritānijas kolēģi informēja, ka viņš cer nākamajā gadā palielināt finansējumu Jaunsardzes kustības tālākai attīstībai, un sadarbība ar Lielbritānijas jauniešiem, piemēram, dažādu vasaras nometņu rīkošanā, to padarītu vēl atraktīvāku.

Aizsardzības ministri tikās ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centra (RJC) direktoru Druvi Kleinu, RJC Jaunsardzes departamenta direktoru Ansi Strazdiņu un 502.Kalnciema jaunsargu vienības instruktoru Oskaru Karlu, kā arī apmeklēja nodarbību, kurā jaunsargi pilnveidoja prasmes un iemaņas alpīnisma elementos.

Tikšanās laikā A.Pabriks pateicās Lielbritānijai arī par Eiropas Savienības (ES) kaujas grupas, kuras sastāvā šobrīd ir arī Latvijas zemessargi, vadību, norādot, ka šī Latvijas bruņotajiem spēkiem ir ļoti vērtīga starptautiska pieredze. Šā gada 1.jūlijā Latvijas rota no 2.Zemessardzes novada uzsāka dežūru Lielbritānijas vadītajā ES kaujas grupā, kuras sastāvā ir arī Lietuvas, Nīderlandes un Zviedrijas vienības.

Tāpat A.Pabriks informēja britu kolēģi par Latvijas plānu veidot NATO izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos, aicinot Lielbritāniju atbalstīt šo iniciatīvu un nākotnē piedalīties arī tā darbā.

Latvijas un Lielbritānijas aizsardzības ministri pārrunāja arī abu valstu iespējamo sadarbību bruņoto spēku kājnieku brigādes mehanizācijā. Tāpat puses atzina, ka nepieciešams pārskatīt un pilnveidot savstarpējās sadarbības memorandu aizsardzības jomā, jo līdzšinējais ir noslēgts 1994.gadā.

Lielbritānija ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem sadarbības partneriem aizsardzības jomā, kas sniegusi arī būtisku ieguldījumu Latvijas bruņoto spēku atjaunošanā un nostiprināšanā.  

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067, 29295730
[email protected]

Dalies ar ziņu