Skip to main content

Liepājā pulcēsies Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisija un Lietišķās sadarbības padome

Š.g. 9. un 10. jūnijā Liepājā notiks piektā Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas sēde, Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sanāksme un abu valstu uzņēmēju biznesa forums. Tikšanās laikā Liepājā uzmanības centrā būs aktualitātes abu valstu sadarbībā transporta un tranzīta nozarēs, robežšķērsošanas un reģionālās sadarbības jautājumi.
„Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības prioritātes šajā gadā ir pērn valsts prezidenta oficiālās vizītes laikā parakstīto starpvalstu līgumu ratifikācija un reģionālā sadarbība,” norāda ekonomikas ministrs, Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētājs Artis Kampars.

Uz sanāksmēm Liepājā ieradīsies Krievijas Federācijas transporta ministrs Igors Levitins, kurš ir Starpvaldību komisijas priekšsēdētājs no Krievijas puses, un plaša delegācija, kurā būs Krievijas ministriju pārstāvji, reģionu gubernatori un uzņēmēji.

9. jūnijā no 13:00 – 15:30 viesnīcā „Promenāde” notiks Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sēde, pēc kuras abu valstu delegācijas vadītāji apmeklēs Liepājas ostu un kuģubūves uzņēmumu „Tosmare”. Savukārt abu valstu uzņēmēji turpinās divpusējās tikšanās.

10. jūnijā no 9:00 – 12:00 Liepājas pilsētas domē notiks piektā Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas sēde. Līdzās oficiālajām sanāksmēm Latvijas un Krievijas delegācijām ieplānota arī pilsētas apskate un kultūras programma. Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas sēdi, Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sanāksmi un uzņēmēju biznesa forumu organizē Ārlietu un Ekonomikas ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Liepājas pilsētas dome.

Mediju ievērībai:
9. jūnijā plkst. 15:30 viesnīcā „Promenāde” notiks preses konference par Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sēdes rezultātiem. Preses konferencē piedalīsies padomes vadītājs no Latvijas puses Vasīlijs Meļņiks, padomes vadītājs no Krievijas puses Pjotrs Avens, kā arī abu valstu vēstnieki Edgars Skuja un Aleksandrs Vešņakovs.

10. jūnijā plkst. 12:15 Liepājas pilsētas domē notiks preses brīfings, kurā piedalīsies Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāji – Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Artis Kampars un Krievijas Federācijas transporta ministrs Igors Levitins.

Medijiem par dalību preses konferencēs lūdzam informēt laikus – līdz pirmdienas, 6.jūnija pl.17:00, sūtot rakstisku pieteikumu uz e-pastu [email protected]

Papildus informācijai:
Par Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sēdi:
Agnese Alksne
LDDK korporatīvās pārvaldes eksperte
Tālr.: 67325169/29443666
[email protected]


Par Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas sēdi: 
Elīna Bīviņa
ekonomikas ministra padomniece
Tālr.: 29405397
[email protected]

Kontaktpersona Liepājas pilsētas domē:
Ieva Puka
Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomniece
Tālr.: 29142942
[email protected]

 

Dalies ar ziņu