Skip to main content

LM apmācībā papildus iesaistīs vairāk kā 15 tūkst. bezdarbnieku

Labklājības ministrija (LM) bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībai 2012. un 2013. gadā novirzīs papildus 9 milj. latu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma.

Tādējādi vairāk kā 15 tūkst. bezdarbnieku un darba meklētāju būs iespējams papildus nodrošināt apmācību ar kuponu metodi, t. sk. profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās. Bezdarbnieku apmācību ar kuponu metodi Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) organizē arī pēc darba devēju pieprasījuma.

Paredzēts, ka ar ESF finansējumu, 2012. gadā apmācību pasākumos varētu piedalīties līdz 14 tūkst. jeb 12% no prognozētā vidējā bezdarbnieku skaita, bet 2013. gadā – 7,5 tūkst. jeb 8% no prognozētā vidējā bezdarbnieku skaita.

„Papildu ES struktūrfondu finansējuma piešķiršana bezdarbnieku apmācību pasākumiem jau pērn saskaņota ar Eiropas Komisiju. Tas bija nepieciešams, jo bezdarbnieku atbalstam paredzētie ESF resursi bija plānoti pirms ekonomiskās krīzes, kad nevarēja paredzēt tik ievērojamu bezdarbnieku skaita pieaugumu un tik krasu ekonomiskās situācijas pasliktināšanos,” norāda LM.

To paredz otrdien, 6. martā, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par ES struktūrfondu darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” apašaktivitāti „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība”.

Aktuālā informācija par ES struktūrfondiem labklājības nozarē pieejama šeit.

Atgādinām, ka profesionālā apmācībā, pārkvalifikācijā vai tālākizglītībā var iesaistīties NVA reģistrētie bezdarbnieki, kuri ir ieguvuši vismaz pamatizglītību.

Neformālās izglītības programmu apguvē bezdarbnieku un darba meklētāju iesaista, ja viņa prasmes neatbilst mainīgajām darba tirgus prasībām (vai šīs prasmes ir nepietiekamas) un šā iemesla dēļ ir grūti atrast darbu.

Minēto apmācību laikā maksā arī stipendiju 70 latu apmērā par kalendāro mēnesi, bet pēc apmācību beigām bezdarbnieks saņem profesionālās kvalifikācijas apliecību vai profesionālās pilnveides izglītības apliecību, vai neformālās izglītības programmu apguves ietvaros iegūto zināšanu apliecinošu dokumentu.

Bezdarbniekiem ir iespēja izvēlēties izglītības programmu (no LM apstiprinātā apmācību jomu un profesiju saraksta) un izglītības iestādi. Plašāka informācija par kupona saņemšanas un izmantošanas iespējām pieejama NVA filiālēs.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu